AOC, 240 Hz AGON G-SYNC Monitörünü Sunar

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Gamescom 2017Teknoloji
560
0

AOC, gamescom 2017’den hemen önce, Ağustos ayının ikinci haftası mağazalarda bulunabilecek en yeni 240 Hz oyun monitörünü sundu. Etkileyici yenileme hızının yanı sıra, AOC’nin AGON AG251FG ekranında 1 ms’lik tepki süresi, NVIDIA G-SYNC, NVIDIA ULMB ve diğer birinci sınıf oyun özellikleri bu modeli, rekabetçi FPS oyunları için ideal bir tercih haline getiriyor. AOC gamescom standında (salon 5.1, B020), katılımcılar bu yeni ekranı ve şu anda göze çarpan diğer AGON ürünleri seçkisini ilk elden deneyebilirler.

AOC’nin AGON AG251FG modeli, 24.5 inçlik (62.2 cm) TN paneline ve 16:9, 1920 x 1080 Full HD çözünürlüğe sahip. 240 Hz yenileme hızı ve dahili NVIDIA G-SYNC modülü sayesinde, FPS gibi hız dolu ve gerçekten de sunulan her karenin önemli olduğu bütün oyunlarda süper akıcı oynanabilirlik arayan NVIDIA grafik kart sahipleri için ideal bir seçim. G-SYNC teknolojisi ise ekranın yenileme hızı ile grafik kartının GPU’sunu eşleştirerek ekran kırılmasını ortadan kaldırıyor ve hem ekranda tutukluğu hem de girdi gecikmesini (input lag) en aza indiriyor. Monitörün 1 ms’lik tepki süresi ve NVIDIA ULMB seçeneği de hareket bulanıklığını ve hayalet görüntüyü azaltarak oyuncuların hız yüklü oyun sahnelerinde bile bıçak gibi keskin grafiklerin keyfini sürmelerini sağlıyor. Üstelik oyuncuların rahatını da artırmak için, AG251FG modeli kullanışlı bir kulaklık tutucu, oldukça esnek AOC Ergo Dial Base taban, gözleri koruyan Flicker-Free teknolojisi ve daha fazlası ile birlikte sunuluyor.

Gamescom’da deneyin, mağazalarda alın
Ağustos ayının ikinci haftasından itibaren AOC’nin AGON AG251FG monitörü, 539 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyat üzerinden mağazalarda bulunabilecek. Ziyaretçiler AOC’nin Köln’deki gamescom standında ise (23 – 26 Ağustos 2017, salon 5, B020), yeni monitörü ilk elden deneyimleyebilecekler.

Gamescom’da göze çarpan diğer AOC ürünleri
Basın ziyaretçileri ise aynı zamanda yeni AGON 3 modelinin prototipini kendilerine özel olarak inceleyebilecekler ve piyasaya çıkacak olan kavisli, 0.5 ms tepki süreli, QHD HDR AGON ekranı ve yine yeni, 27 inçlik, 144 Hz, 4K HDR AGON modeli hakkında daha fazla bilgi alabilecekler. Hem Soundblaster ile ortak stantta hem de 5.1 Salonu’ndaki MediaMarkt standında, AMD FreeSync modelleri AOC AGON AG251FZ (240 Hz), AOC AGON AG352QCX (200 Hz, kavisli) ve AOC AGON AG271QX (144 Hz), ya da 4K G-SYNC modeli AOC AGON AG271UG gibi ürünlerin de bulunduğu pek çok AGON ekranınını inceleme fırsatı bulabilecekler.

-Basın bülteni

TP-Link’ten Araç Şarj Cihazı