Şampiyonluk Ligi’nin 5. Haftasında Liderlik Mücadelesi Sürüyor

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Haberler
399
0

League of Legends 2017 Şampiyonluk Ligi’nin zirvesindeki düğüm 5. haftada da devam etti. Geçtiğimiz hafta 14’er puanla zirvenin ilk sırasını paylaşan BAUSuperMassive eSports ve Oyunfor.CREW, bu haftaki serilerin sonunda aldıkları birer galibiyet ve birer beraberlikle eşitliği sürdürdü. Geçtiğimiz haftayı 13 puanla tamamlayan 1907 Fenerbahçe Espor da serilerde benzer bir başarıya imza atarak 5. haftayı 17 puanla kapattı.

Dört hafta boyunca serilerde beraberliğin ötesine geçemeyen Team AURORA, 5. haftada sürpriz bir çıkış yakalayarak oynadığı iki seride birden galibiyete imza attı ve 6 puan birden alarak sıralamada önemli bir avantaj elde etti. 5. hafta sonunda haftanın takımı Team AURORA olurken, haftanın beşlisi üst koridorda Oyunfor.CREW’dan Elwind, ormanda 1907 Fenerbahçe Espor’dan Move, orta koridorda Team AURORA’dan Godbro Sama, alt koridorda P3P eSports’dan reje ve destekte Team AURORA’dan Zergsting olarak belirlendi.

Şampiyonluk Ligi Yaz Mevsimi’nde yer alan 8 takımın 7 hafta sürecek mücadelesinin ardından çeyrek ve yarı finalde de başarı elde ederek zirveye yerleşen iki takım, 19 Ağustos tarihindeki League of Legends Türkiye Büyük Finali’nde şampiyonu belirlemek için karşı karşıya gelecek.

Oyun Bilgisayarı Mağazasını Oturduğunuz Yerden Dolaşın