StarCraft: Remastered Duyuruldu

<span class="fa fa-user"></span>
İlker Karaş
Haberler
1K
0

Tüm zamanların en yüksek not ortalamasına sahip, en sevilen oyunlarından StarCraft evrim geçiriyor. Blizzard Entertainment ödüllü gerçek zamanlı strateji oyununun özenle modernleştirilmiş hali olan StarCraft Remastered’ı duyurdu. StarCraft: Remastered orijinal oyun ve genişleme paketinin tüm grafiklerini elden geçirirken dünyada milyonlarca oyuncunun kalbini kazanan ve profesyonel espor dünyasının temelini atan oynanış özelliklerini aynen koruyor.

StarCraft, Blizzard’ın DNA’sının özüdür. Hikayesi, dengesi ve içindeki o küçük detayların tamamı bizim uzun süredir devam ettirdiğimiz epik eğlence anlayışımıza yansıyor. Aynı zamanda rekabetçi oyunculuğun ve eSpor’unda 20 senedir kalbinde yer alıyor,” diyor Blizzard Entertainment CEO’su ve kurucu ortağı Mike Morhaime.

StarCraft: Remastered ile orijinal oyunun görsellerini, seslerini ve çevrimiçi desteğini modernize ederek oyuncuların StarCraft’ı bir 20 yıl daha keyifle oynamalarını hedefliyoruz.

Yenilenen grafik ve sesler bu ölümsüz klasiğe 4K çözünürlüğe kadar geniş ekran UHD desteği eşliğinde modern bir görünüm ve his kazandıracak. Diğer güncellemeler arasında senaryo görevlerinin hikaye anlatımını destekleyen yeni illüstrasyonlar; geliştirilmiş eşleştirme sistemi; sosyal özellikler ve güncellemeler için Blizzard’ın oyun ağına tam bağlanabilirlik; sefer ilerlemesi, özel haritalar, tekrarlar ve tuş ayarları için bulut kayıtları; orijinal beş dile ek olarak sekiz yeni dil desteği; ve fazlası bulunacak. Bu yenilikler StarCraft’ın modern çağa taşırken oynanış ve denge ayarları bire bir korunacak ve herkesin aynı deneyimi yaşaması sağlanacak.

Blizzard Windows ve Mac PC’ler için StarCraft: Remastered’ı bu yaz piyasaya sunmayı hedefliyor. StarCraft: Remastered’ın fiyatı ve diğer ayrıntılar önümüzdeki zamanlarda açıklanacak. Bir kez daha savaşların yıprattığı Koprulu Sector’ün savaş alanlarına inmeye; zerg, protoss ve terran’ları galaktik hakimiyet için çarpıştırmaya; Marshal Jim Raynor, Kerrigan ve Praetor Fenix’in epik hikayelerini yaşamaya; veya tüm bir tür için çıtayı belirlemiş olan çevrimiçi rekabete dayalı GZS’nin yenilenen versiyonunda diğer oyuncularla kapışmaya hazır olun.

Yenilenen oyuna hazırlık hazırlık amacıyla Blizzard Entertainment StarCraft: Brood War’u bu hafta 1.18 versiyonuna güncelleyecek. Bu güncellemede tuş atama yeteneği, izleyici modu, modern hile önlemleri, Windows 7, 8.1 ve 10 için uyumluluk iyileştirmeleri gibi yenilikler ve geliştirmeler yer alacak. Bu güncelleme yayınlandığında, içinde orijinal oyunun ve Brood War genişleme paketinin yer aldığı StarCraft Anthology ücretsiz olarak indirilip oynanabilecek.