World of Warplanes İrtifa Kazanıyor

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Haberler
354
0

Wargaming, yaptığı bir açıklamayla 2013’te çıkardıkları II. Dünya Savaşı uçak simülasyonu World of Warplanes’e 2.0 güncellemesinin geldiğini açıkladı. Yenilenen oynanış dinamikleri, yepyeni bir oyun modu, elden geçirilen uçak parametreleri ve uzun zamandır beklenen bombardıman uçağı sınıfının eklenmesi gibi pek çok geliştirmeyi içeren bu güncellemenin oyunun şimdiye kadar aldığı en kapsamlı güncelleme olduğu belirtiliyor.

Oyuna 2.0 ile gelen Fetih modu aslında World of Warplanes’in yeni rotasını belirliyor gibi. Fetih modu temel olarak çeşitli sektörlere ayrılmış bir alanı takım çalışması ve ince bir taktik ile domine etmek üzerine kurulu. Bu modda zaferi göğüslemek için farklı uçak sınıflarının koordineli bir şekilde çalışması, birbirini koruması, desteklemesi ve birbirine yol göstermesi gerekmekte.

Yeni eklenen ve aslında oyunun çekirdek kitlesinin uzun zamandır talep ettiği bombardıman uçağı sınıfı 2.0’ın en göz dolduran noktalarından biri. Diğer sınıflarla karşılaştırıldığında yüksek hayatta kalma kabiliyetine, irtifa performansına, güçlü savunma silahlarına ve yüksek bir bomba taşıma kapasitesine sahip olan bu uçaklar, sadece belirli tiplerin önleme yapabildiği yüksek irtifalardan düşman bölgelerine bomba atabiliyorlar. Direkt aksiyonun göbeğine dalmaktansa taktik geliştirmeyi ve düşmanı hiç beklemediği anda vurmayı seven oyuncular, bu sınıf tam size göre.

2.0 ile oyuna eklenen respawn sistemi sayesinde savaştan çekilmeye ve ağır hasar aldıktan sonra kalan canı muhafaza etmeye çalışmaya artık paydos. Uçağınızı kaybetmek, artık savaşın sizin için bittiği anlamına gelmiyor. Oyuncular savaş boyunca birkaç kez respawn olabiliyorlar ancak her defasında respawn süresi uzuyor. Oyuna eklenen bu yeni özellikle birlikte pilotlar, savaş sona erinceye kadar zafere katkıda bulunmaya devam edebilecekler.

Tüm bu yeniliklere ilaveten yeniden elden geçirilen oyun grafikleri ve ses efektleri sayesinde düşmanlarınıza bulutlar arasından meydan okumak hiç bu denli heyecanlı olmamıştı.

Uçağınıza atlamak ve göklere adınızı yazdırmak için World of Warplanes’i https://worldofwarplanes.eu/ adresinden ücretsiz indirebilirsiniz.

The Evil Within 2’nin Çıkış Fragmanı Yayınlandı