Hakkımızda

Facebook Sayfası
Ceyda Doğan Karaş

Karadeniz'in serin sularından, İstanbul'un kızgın topraklarına; 86 Safranbolu doğumlu olan Ceyda Doğan Karaş karşınızda. Video oyunlarına olan açlığı 1993 yılından beri devam ediyor. 2007 yılından bugüne kadar FRP (Fantasy Role Playing) nedeniyle kendisini yazarlığa adamış.

Öncesinde Daily News ve The New Anatolian gazetesinde yönetici asistanlık, daha sonra ise 2 yıl kadar Merlin'in Kazanı'nında çalışmıştır. Şu an ise Fragtist’te yönetici editörlük yapmaktadır. Aynı zamanda başarılı bir cosplayer ve eski bir Dark Passage Ladies üyesidir. Türkiye'in ilk League of Legends cosplay grubunun da yöneticisidir. Firmaların isteği doğrultusunda cosplayer grupları toparlama işiyle de uğraşmaktadır. Kostüm konusunda genelde "insanlar görmediği şeyleri görsün de mutlu olsun" takıntısıyla yaşıyor.

Arada normal bir kadın gibi davranıyor ve en azından yemek yapmayı seviyor. Video oyunlarına, Stephen King'e, Transformers'a, DC'ye, çizgi romana, Orta Dünya'ya ve J. R. R. Tolkien'a bayılıyor. Bir de birazcık çılgın, İlker Karaş ile Star Wars aşkı yüzünden 4 Mayıs günü evlendi.

Hayatında en çok değer verdiği şeyler arasında; eşi, video oyunları, konsolu, dostları, ailesi, kitapları ve kostümleri yer alıyor. Kendi hikayesini kaleme almayı sevse bile, başka içerikleri de yazmaktan bıkmıyor.

Facebook Sayfası
İlker Karaş

1984 yılının soğuk bir kış günü hayatın start tuşuna bastı. Aslen yazılım eğitimi almış olmasına rağmen 99’dan bu yana web ve grafik arayüz tasarımcılığı üzerine çalışmalar yapmaktadır.

2007 - 2012 yılları arasında Doğuş Yayın Grubu bünyesinde, şu an ise Power FM'de Sanat Yönetmenliği yapmaktadır. Markaların internet sitelerini, mail arayüzlerini ve banner çalışmalarını hazırlıyor. FRP başta olmak üzere bilgisayar oyunları ve diğer masaüstü oyunlarla alakalıdır.

Geçmişte LEVEL, Ürün İnceleme, NTV Bilim, ntvmsnbc, Technopat, HardwarePlus, Fragtist, Radikal.com.tr vb. mecralarda oyun ve teknoloji editörlüğü yapmıştır. Halen Habertürk Gazetesi'nde video oyunları ve e-spor köşe yazarlığı yapmaktadır. FRPNET’te ise FRP ve RPG yazılar yazmaktadır. Bilgisayar ve rol yapma oyunlarında senaryo yazımı ve geliştirilmesi konusunda çalışmaları bulunmaktadır.

Türkiye’nin en iyi elektronik spor kulübü Dark Passage’ın Medya Planlama sorumluluğunu 9 ay yürüttükten sonra Electronic Sports League (ESL) Türkiye ekibinde Head of Social & PR konumunda yer almıştır. 2015 yılının Ocak ayında Türkiye'nin ilk spor haber sitesi formatında elektronik spor içerik sitesi DijitalSporlar.com projesini hayata geçiren ekibin kurucu ekibinde yer almış, aynı ekiple iş geliştirme ve proje bölümünde devam etmektedir.

2011 yılının sonlarına doğru bir etkinlikte tanıştığı kendisi gibi oyunlarla içli dışlı cosplayer Ceyda Doğan ile 4 Mayıs 2013’te evlenmiştir. Yazının sonunda artık evli diyebilmekte ama halen 1 çocuk babası diyeceği günleri iple çekmektedir…

Hayat onun için bir oyundur ve o zar atmadan kazandığı her mücadeleyi bir başarı olarak görmektedir.