ATOMEGA İnceleme

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
İnceleme
747
0

Ubisoft, oyun konusunda kimi zaman bizi oldukça şaşırtıyor. Belli serilerine hayran bile olsa söz konusu küplerin ölümüne savaşı olunca, bu sefer sizi ATOMEGA ile tanıştıracağız.

ATOMEGA, tamamen online olarak oynanabilen bir aksiyon oyunu. Oyunun mantığı adeta avcı ve av arasında geçen DNA zincirinin birbirleriyle olan kıyasıya mücadelesini konu alıyor. Tabii bu cümleden oyunun kendi başına bir hikayesi varmış gibi düşünmeyin. Oyun, hikaye tabanlı değil. Sadece arkasında gizlediği eğlenceli yapı taşları, bazılarınızı oldukça mutlu etmeye yetecek cinsten.

Oyun, mantık olarak küpleri toplamak, büyümek ve daha da güçlenmek üzerine ilerliyor. Her zaman tek amacımız, daha fazla puan kazanmak ve liderliğe oturmak. İlk bakışta kendinizi Tron dünyasındaymış gibi hissedebilirsiniz. Daha minicik bir ışık topuyken, birkaç dakika içerisinde rakiplerimizden bazıları devasa bir gorile dönüşebiliyor veya biz kendimizi T-rex kontrol ederken bulabiliyoruz. Olayımız, rakiplerden kaçarken ve tabii ki onları öldürmeye odaklıyken, ışık topumuzu devasa boyutlara getirmek. Ayrıca ne kadar büyürsek, rakiplerin o kadar kolay hedefi haline geliyoruz, dahası küçük koridorlara girip saklanmak gibi bir lüksümüz de olmuyor ancak vuruşlarımız inanılmaz güçleniyor. Cüssemiz küçükken çeşitli hız tünellerine girebiliyoruz, daha yükseğe zıplayabiliyoruz, büyükken ise hasarımız artıyor ancak daha yavaşız.

Oyundaki her küp topladığımızdaki gelişimlerimizin avantajları ve dezavantajları var. Bu da daha çok büyüklük ve küçüklük oranlarıyla bağlantılı. Ayrıca haritalarda bize kalkan veren, canımızı kısa süreliğine arttıran, vuruş gücümüzü ikiye katlayan gibi belli özel güçler veren sarı farklı renkteki küpler de var. Özel küplerin bize kazandırdığı yetenekler, tek kullanımlık. Bu nedenden kullanmadan önce dikkat etmeli ve rakiplerinizle karşılaştığınızda tek kullanımlık özelliğinizi, biraz daha kritik zamanlara saklamanız önemli.

Oyuna başladığımızdaki küçük ışık hüzmemiz, atomu sembolize ediyor. Ardından mor küpleri topladıkça Cel, Zoa, Saur, Prime, Superior ve Omega şekillerine bürünüyoruz. Oyunun muhtemelen tek eksisi, hikayeye değer verenlerin isteklerinin karşılanmaması. Buna ek olarak “şimdilik” maç aramalarında fazla bekleyebiliyorsunuz. Bunun nedeni ise muhtemelen henüz yeterli oyuncu olmaması. Tabii bütün bunların yanında kendini tekrar eden yapısı ve sadece eğlencelik birkaç maç atayımdan öteye gidememesi de oyunu zamanla unutturmaya yetecektir.

Kısacası ATOMEGA, şeytani derecede basit bir oyun. Oyunun döngüsü kendisini sürekli tekrar ediyor ve bir nevi besin zincirinin kurbanı olmamak için avlanmaya çalışıyoruz. Düşünmemiz gereken hiçbir şey yok, sadece vur, daha çok puan kazan ve oyunu birinci bitir kafasını yaşıyoruz.

Ubisoft, oyun konusunda kimi zaman bizi oldukça şaşırtıyor. Belli serilerine hayran bile olsa söz konusu küplerin ölümüne savaşı olunca, bu sefer sizi ATOMEGA ile tanıştıracağız. ATOMEGA, tamamen online olarak oynanabilen bir aksiyon oyunu. Oyunun mantığı adeta avcı ve av arasında geçen DNA zincirinin birbirleriyle olan kıyasıya mücadelesini konu alıyor. Tabii bu&hellip;

ATOMEGA İnceleme

GRAFİK - 6.5
SES / MÜZİK - 6.5
ATMOSFER - 6
OYNANABİLİNİRLİK - 6.5

6.4

İndirime girerse kapın gitsin

Şimdilik oyuncu bulma konusunda sıkıntılı ancak eğlence konusunda oldukça başarılı

User Rating: Be the first one !
6