“Kocamı Bulana 10 Bin Dolar Veriyorum” Proud Dinosaurs – Macrotis Oynanış

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Ön İnceleme
1.1K
0

Şimdi diyeceksiniz ki “kocamı bulana 10 bin dolar” falan ne alaka? Haklısınız önce onu açıklayayım. Macrotis: A Mother’s Journey yani Macrotis: Bir Annenin Yolculuğu‘nun hikayesi bizi anne keseli tavşanla tanıştırıyor. Görsellere kanmayın, o bir fare değil “tavşan”. Keseli olandan hem de.

2,5 boyutlu bulmaca ve platform odaklı olan oyunumuz, anne keseli tavşanımızın yavrularını zar zor kurtarmasını konu alıyor. Sağnak yağmur sevimli dostumuzun yuvasını alt üst ediyor ve ne yazık ki yavruları kurtulsa bile, kendisi zorlu yolculuğunda yapayalnız kalıyor. Olay da bu ya, kurtardığımız yavrularımıza ulaşmamız gerekiyor. Yağmur yüzünden zemini hassaslaşan patika yollardan yavaş yavaş ilerlemek, önümüzü kapatan taşları itmek, boyumuzu aşan göletlerden zıplamak ve bol bol dişlerimizi zorlayacak halatları kemirmek zorundayız.

Bu arada tavşanımızın eşi kayıp. Nerede mi? Valla orasını biz de bilmiyoruz. Oyuna hayat verecek olan Proud Dinosaurs‘un “bir ihtimal” sağ gösterip sol vurarak hikayenin sonunda bir şeyler göstermesini umut ediyoruz ya da DLC falan hani. Şimdilik birçok detay havada ancak platform sever bir oyuncuysanız muhtemelen Macrotis’i beğeneceksiniz. Oyun henüz piyasaya çıkmadı. O zamana kadar takibe devam. Merak eden dostlar aşağıdaki oynanış kaydımızı inceleyebilirler.

İyi seyirler.

Jumanji: Vahşi Orman İzlemeye Değer Mi?