Project Cars 2 İnceleme

<span class="fa fa-user"></span>
İlker Karaş
İnceleme
1.2K
0

Yarış oyunları söz konusu olduğunda gözümüzü Need For Speed dışında oyunlara gezdirmeye çalışıyoruz yıllardır. AMIGA’da Test Drive ile başladığımız bir heyecan aslında bu tür oyunlar. Güzel olmasının ötesinde keyifli ve gerçekçi olması bizi bu konuda ikna eden noktaları oluyor. Project Cars 2’de geldiğinde ilk aklımdan geçen, güzel bir otomobil oyunu için konsolda Gran Turismo oynadığım günlerdi.

Ve oyunumuz Project Cars 2. Farklı türlere dallanıp budaklanan bir kariyer modu ile oynanışın bize sunduğu zenginlik çok hoş. Sırf o ekrana bakıp ne yapacağımı seçmek bile bir miktar vaktimi aldı diyebilirim. Sonrasında online mod ile gerçekten bir serüvene yelken açıyorsunuz. Söylemezsek olmaz bu tip oyunları PC’de ve PS4’te mutlaka direksiyon seti ile oynayın. Oyuna dair keyfiniz katlanacaktır.

Gerçi oyunu Gamepad ile oynamaya çalıştığımda bir miktar delirdim. Bu bir futbol oyunu değil sonuçta, gamepad dediğin şey genelde klavyedeki 35 tuşa basmadan oyun oynamak için yapılan cihazlar. Ama bir yarış oyunu için hele ki simülasyon olduğunu iddia eden bir yapım için ben öneremiyorum. Yoktukta gideri var diyebiliyorum anca. Gerçi oyunun yapısal olarak hala aşması gereken sorunları var, ona ayrı değinmek gerekir.

Oynanışın ardından görsel anlamda oyuna baktığımızda ne yazık ki rakipleri Forza Motorsport 7 ve GT Sport sağlı sollu geçip gidiyor Project Cars 2’yi. Daha büyük gelişmeler beklerdim ama hevesim kursağımda kaldı. Öte yandan yapımın bu konuda kendini geliştirmesi gerektiği, serinin ilerleyen oyunları için önemli bir nokta olduğunu da söylemek lazım. (hayır sanki ben söyledim hemen yapacaklar gibi bir hava oluşmasın, pek umurlarında olmayabilirim, değilim bence de…) Oyunda toplam 60 pist var ve  200’e yakın araç sayısı ile bence yeterli bir rakam. Pistler şahane güzellikte oluşturulmuş. Yağmurlu havada bir kez yarışın diyor ve çekiliyorum. Hava koşullarının dinamikliği size oyun esnasında zor anlar yaşatabiliyor.

Oyunu tek başınıza oynamak istediğinizde yapay zeka sizi kanser edebilir. Gerçek bir oyuncu gibi olmasını beklemiyoruz ama en azından gayret etsin istediğim bir şey yapay zekanın bir miktar mantıklı olması. Belki ilerki güncellemelerde el ayarlar bu konuya, Tamamen online oynansın diye böyle bir şey yapmış olabileceklerini düşünmüyorum 😀

Günün sonunda piyasada çok fazla alternatif yok. GT olsun Forza olsun hepsini zamanımız elverdiğince alıp tüketiyoruz bu türü sevenler olarak. Bu noktada istiyoruz ki firmalar da bir miktar gayret göstersin. Bu saydığımız olumsuz şeyler eğer düzeltilirse güzel bir alternatif piyasaya tutunmuş olur ve rekabet ile birlikte daha güzel oyunlar görürüz.

Star Wars Battlefront 2 – Arcade Battle Scenarios – Light Side Oynanış

Yarış oyunları söz konusu olduğunda gözümüzü Need For Speed dışında oyunlara gezdirmeye çalışıyoruz yıllardır. AMIGA’da Test Drive ile başladığımız bir heyecan aslında bu tür oyunlar. Güzel olmasının ötesinde keyifli ve gerçekçi olması bizi bu konuda ikna eden noktaları oluyor. Project Cars 2'de geldiğinde ilk aklımdan geçen, güzel bir otomobil oyunu&hellip;

Project Cars 2 İnceleme

GRAFİK - 8
SES / MÜZİK - 8
ATMOSFER - 8.5
OYNANABİLİRLİK - 6.5

7.8

Olmuş!

Günün sonunda piyasada çok fazla alternatif yok. Olanları değerlendirmek lazım.

User Rating: Be the first one !
8