2017’de Görülmüş En Vahşi 8 Oyun Sahnesi (Şimdilik)

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Listeler
2.5K
0

Outlast 2

Pek başarılı olduğu düşünülmese de vahşet konusunda belli sahnelerde oldukça çirkin görüntüleri öne çıkartan Outlast 2, bir sahnede ana karakterimizin çarmıha gerildiği anı bize gösteriyor. Çok da yazıyla tarif etmeye gerek yok. Yukarıdaki videoda görüldüğü üzere hiç hoş olmayan organların kesildiği anlar, şiddet içeren en çirkin sahnelerden biri.

What Remains of Edith Finch

Bir ailenin trajik ölümünün yanında – bir yaşındaki bebeğin ölüm de dahil olmak üzere – What Remains of Edith Finch özellikle kanlı veya şiddetli bir oyun değil ancak kesinlikle en üzücü ve vahşi ölüm sahnelerinden birine sahip. Lanetli olduğu iddia edilen bir ailenin öldürülmesine şahit olduktan sonra oyun, son 17 yılda yaşayan Edith’in ölümünü izlemeye zorladığı için bizi duygusal noktadan yakalıyor; doğum. Şiddet kısmından çok duygusal anlamda oyuncuyu kalbinden vuran oyunun doğum sahnesi, ara sinematikle gösteriliyor. Bu ara sahnede doğumu birincil gözden görüyoruz, doğum kanalındaki anları kontrol ediyor ve sonundaki acı sona şahit oluyoruz.

The Walking Dead Sezon 3

The Walking Dead, şiddet konusunda herkesi tatmin eden bir oyun değil; bunun farkındayız. Ancak bir sahne var ki, The Walking Dead’in bu listede olması çok uygundur diye düşündük. Badger ismi tanıdık geldi mi? Eğer oyunun üçüncü sezonunu henüz oynamadıysanız, okuyacaklarınız spoiler içerir.

Badger, oyundaki en pis karakterlerden biri ve eninde sonunda eğer doğru seçimi yaparsak, kan gövdeyi götüren bir ölümle kendisinin acı çekmesini sağlayabiliyoruz. Oyunun üçüncü sezonunun üçüncü bölümünde, Badger’ı bir şekilde yakalamayı başarıyoruz. Bu arada kendisi koca bir kasabanın ve sevilen karakterlerden biri olan Condrad’ın sevdiği kadın olan Francine’in de ölümüne neden olmuştur. Durum böyle olunca, içimizdeki kini susturmak biraz zor oluyor. Badger’ı yakaladığımızda oyun bize seçim sunuyor. Bu seçimlerden biri de onu yaralıyken, ölene kadar dövmek ve bunu gerçek anlamda beyni parçalanana kadar yapmak. Açıkçası The Walking Dead’in dizi serisine baktığımızda Negan’ın tercih ettiği öldürme şekillerine oldukça benziyor.

PS4 Sahiplerinin Kaçırmaması Gereken 25 Oyun