PS4 Sahiplerinin Kaçırmaması Gereken 25 Oyun

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Listeler
4.6K
0

Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration

Tomb Raider serisi tekrar gündeme çıkmışken, yeni Lara Croft’un tadını çıkartmamak olmaz. Hem yeni modelleme olarak oldukça etkileyici görünen grafikler, hem de farklı hikayesiyle Tomb Raider, PS4 platformunda Rise of the Tomb Raider: 20 Year Celebration olarak tekrar karşımıza çıktı. İşin bir de VR kısmının tadını çıkartmak istiyorsanız bu oyunda yer alan Blood Ties’ı da deneyebilirsiniz. Oyunda birçok bulmacanın yanı sıra kayıp şehir Kitezh’in güzelliğinde de kaybolabilirsiniz. Bu oyunla birlikte son oyunun DLC paketlerine de kavuşmuş oluyorsunuz, daha ne olsun.

Battlefield 1

Listeye alsak mı almasak mı bilemedik ancak Battlefield 1, kendi halinde fena oyun değil aslında. FPS konusunu konsollarda oynamayı seven oyuncu sayısı bir hayli azdır. Kişisel olarak her oyunun konsolda oynanacağını savunanlardan değilim. Bazı oyunlar, kesinlikle sadece PC’ye özel kalmalı. Ancak BF severleri de es geçmek doğru olmaz. Battlefield 1, Birinci Dünya Savaşı’nı gözler önüne seren bir hikayeye sahip. Senaryo kısmı kısa sürede tamamlanıyor ve multiplayer tarafında eğer arkadaşlarınızla takılıyorsanız, FPS türünü seviyorsanız saatlerinizi harcayabilirsiniz.

Titanfall 2

Devasa metal bir robotun kontrolünü ele almak ve onunla harikalar yaratmak istiyorsanız, Titanfall 2 size göredir. Ancak uyarmalıyım, FPS türündeki oyunu herkes konsolda oynayamaz. Sonra vay efendim neden ateş edemiyorum olmasın.

Dishonored 2

Gizlilik konusunda ün yapmış isimlerden olan Dishonored, ikinci oyununda da türünü sevenleri mutlu etmeyi başardı. İlk oyunda Corvo Attano olarak doğaüstü güçlerimizi kullanarak Emily Kaldwin’i kurtarmaya çalışıyorduk. Şimdi kendisi yetişkin bir kadın oldu ve onunla da oyunu deneyimlemek mümkün. Dishonored 2’de ilk oyunda olduğu gibi hem kimseyi öldürmeden oyunu bitirmek mümkün, hem de dilersek doğaüstü güçlerimiz yerine sadece sahip olduğumuz silahları da kullanabiliriz. Kısacası seçim konusu oldukça özgür.

Keep Talking and Nobody Explodes

Arkadaşlarınıza güvenmeyi öğrenmelisiniz, aksi takdirde buum! Keep Talking and Nobody Explodes, VR teknolojisinin güzelliğinden yararlanan bir oyun. Bir kişi VR gözlüğünü takıyor, kalan ekip ise yardımcı olan kısım. VR’ı takan oyuncunun kendisine verilen sürede bombayı çözmesi gerek ve bu sırada VR gözlüğünü takmayanlar da yönlendirmeyi yapmalı. Kablo renklerinden, bombanın üzerindeki şekiller ve daha fazlasını oyunun zorluğuna göre değiştirmek mümkün. Kolay görünse bile aslında işimiz oldukça zor.