PS4 Sahiplerinin Kaçırmaması Gereken 25 Oyun

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Listeler
4.6K
0

Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

MGS serileri birer efsane olarak tanınır. Eğer önceki serileri oynamadıysanız Metal Gear Solid V: The Phantom Pain, işinizi biraz zorlaştırabilir. Açık dünya elementlerine sahip olan oyun, mevsim değişimlerine, gizlilik öğelerine ve daha fazlasına sahip. İstersek helikopterle düşmanlarımızın üzerine kurşun yağdırabiliyor, istersek altımızda atımızla manzaranın tadını çıkararak görevleri yapabiliyoruz.

Uncharted 4: A Thief’s End

Nathan Drake, PS platformunun biriciği olarak kalmaya devam edecek. Onun sakarlıkları, eğlenceli maceraları ve güldüren diyalogları; Uncharted 4: A Thief’s End ile kaldığı yerden devam ediyor. Bu sefer uzun süredir haber alamadığımız karakterler gün yüzüne çıkıyor. Nathan, tam aile kurmuş Elena ile mutlu mesut yaşarken; tekrar başını belaya sokmaktan geri kalmıyor. Oyunda, TPS bakış açısıyla hikaye tarafında bizi yeni sürprizler bekliyor. Ayrıca oyunun multiplayer modu da mevcut.

The Last of Us Remastered

The Last of Us, belki de yaratılmış en sağlam oyunlardan biri. Heyecan, dram, gözyaşı ve daha fazlasını barındıran oyun, The Last of Us Remastered ile PS4’ün arşivlenmesi gereken oyunlarından biri olmayı başardı. Daha iyi grafiklerle Joel ve Ellie’nin maceralarına tanıklık ettiğimiz The Last of Us Remastered, kıyamet sonrası bir dünyada nasıl hayatta kalınır gibi basit bir mantıkla ilerlemiyor. Hikayenin ardında daha derin duyguların yer aldığı oyunda, güneş yansımalarından tutun polenlere kadar minicik detayları bile inceleyebilirsiniz.

Bloodborne

Zor oyunları sevenlerdenseniz, Nioh gibi tavsiye edeceğimiz oyunlardan biri olan Bloodborne, FromSoftware’in yapımlarından biri. Zorlu boss’lar, beklenmeyen noktalardan fırlayan yaratıklar ve keşfedilmeyi bekleyen karanlık koridorlarla süslü oyun, bizi Yharnam ile tanıştırıyor. Eğer bu oyunu oynamayı planlıyorsanız, sinir kat sayınızı kenara bırakıp öyle başlayın.

Valkyria Chronicles Remastered

İnceleme sitelerinden 8’in üzerinde puan almayı başaran, strateji oyunu anime severleri de kendisine çekmeyi başarıyor. Bir yanda tanklar, süper güçler ve bir yanda da silahlar derken kendimizi bambaşka bir dünyada buluyoruz.