Tüm Zamanların Çıkmış En İyi Açık Dünya Oyunları

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Listeler
29.6K
3

Açık dünya öğelerine sahip oyunları seven birçok oyuncu vardır. Kimisi aksiyona girmek istemez ve sadece keşif üzerine odaklanır. Kimisi ise açık dünya olsun ancak içerisinde de etkileyici sahneleri olsun ister. Bazen de oyuncular açık dünya varsa, her şey olsun, içerisinde kaybolalım ister. Bu yazımızda sizlere “En İyi Açık Dünya Oyunları” neler sıraladık. Aralarında oynamadığınız veya listeye eklemek istedikleriniz varsa, yazımıza yorum yapmaktan çekinmeyin.
Kemerleri bağlayın, başlıyoruz!

Oyuncular açık dünya varsa, her şey olsun, içerisinde kaybolalım ister. Bu yazımızda sizlere “En İyi Açık Dünya Oyunları” neler sıraladık.

23 / 23

Watch Dogs

Geleceğe hoşgeldiniz, yani kısmen. Watch Dogs serisi, açık dünya konusunda sevilen yapımlardandır. İlk oyunda bazı detaylar kendisini tekrar etse bile, türünün hakkını verir. Ancak pek sevgili Ubisoft, başlarda sözünü tutmayınca ve grafik anlamında birçok oyuncuyu hayal kırıklığına uğratınca ne yazık ki Watch Dogs, tarihin tozlu sayfalarında kaybolmaya mahkum oldu. İlk oyunda Aiden Pearce isimli bir karakteri yönlendiririz. İntikam duygusuyla yanıp tutuşan Pearce birçok firmanın bir araya gelerek oluşturduğu“CtOS” (Central Operating System / Merkezi İşletim Sistemi) adındaki sistemi kendi çıkarları için kullanmaya başlıyor. Şehirdeki elektrik lambalarını, güvenlik kameralarını kontrol ediyor. Bu sırada kendisi gibi başka insanlarla tanışıyor. Serinin ikinci oyununda ise karakterimiz ve mekanımız değişiyor. İlk oyundan daha büyük ve özgür bir haritayla karşılaşıyoruz. Yapabileceğim çok fazla aksiyon var. Günümüzün sosyal medya nimetlerinden de yararlanıp, farklı mekanlarda fotoğraf çektirebiliyor ve multiplayer oynanışın da tadını çıkartabiliyoruz. Bu sefer San Francisco Bay Area bölgesinde geçen devasa ve dinamik bir açık dünya ortamına giriyoruz. Şehir, şehrin tüm altyapısını kontrol eden gelişmiş işletim sistemi ctOS 2.0’ı kullanıyor ve ctOS 2.0 yanlış ellere geçtiği takdirde vatandaşların günlük hayatlarını mahremiyetlerini ihlal ederek, manipüle etmek için kullanılabilecek bir sistem. Bu oyunda, ctOS 2.0’ın tahmin algoritmalarının kurbanı olmuş ve işlemediği bir suçun üstüne yüklendiği hacker Marcus Holloway rolüne bürünüyoruz.