4K Ve HDR Destekli Xbox One X Özellikleri ve Son Detaylar

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Teknoloji
285
0

Microsoft, 4K ve HDR destekli Xbox One X’i dünya ile aynı anda Türkiye’de oyunseverlerin beğenisine sunuyor. Mevcut oyun konsollarından yüzde 40 daha güçlü bir donanıma sahip olan Xbox One X, 4K çözünürlük ile oyunseverlere yeni bir dünyanın kapılarını açıyor.

Microsoft, dünyanın en güçlü oyun konsolu Xbox One X ile Türkiye pazarına dünya ile aynı anda getirerek en iyi oyun deneyimini sunuyor. En son teknoloji ile en güçlü oyunların 4K çözünürlükte buluştuğu Xbox One X ile yazılım geliştiriciler ve oyuncular için en çok tercih edilen oyun platformu olması hedefleniyor. 7 Kasım’dan itibaren satışa sunulacak olan yeni konsol gelişmiş işlemcisi ile üst düzey grafik, daha yüksek FPS, daha hızlı oyun yükleme süresi ve Dolby Atmos desteği gibi özelliklere sahip.

Microsoft’un önceki konsol modellerinde olduğu gibi yüzde 100 geriye uyumlu olan Xbox One X, eski oyunlarla da beraber kullanılabiliyor. Yani halen Xbox ekosistemindeki oyunlara sahip olan oyunseverler bu oyunların tamamını Xbox One X’te de kullanabilecek.

Xbox One X Tanıtıldı, Fiyatı Açıklandı! – Biz de Kurcalamadan Duramadık!