Kingston Server Premier DDR4-2666 RAM’ler Intel Purley Platformu’nda Doğrulandı

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Teknoloji
1.5K
0

 Kingston Digital Inc., 8GB, 16GB ve 32GB Server Premier DDR4-2666 Registered DIMM modellerinin, Intel Xeon ölçeklenebilir işlemci ailesini (eski adıyla “Skylake-SP”) içeren Intel Purley Platformu’nda doğrulama aldığını duyurdu. Doğrulama sayfasına bu bağlantıdan ulaşılabiliyor.

Bu doğrulama, 2017’de piyasaya çıkan en yeni sunucu mimarileri üzerine odaklanan Kingston’un yeni Server Premier ürün gamının piyasaya çıkışına da işaret ediyor. Kingston’un sistem geliştiricilerini, KOBİ’leri ve veri merkezlerini hedefleyen yeni Server Premier ürün gamı, şirketin sınıfının öncüsü olmuş sunucu belleklerinin kalitesini temel alıyor ve tam tutarlılık garanti edebilmek için tamamen kilitli bir yapı çözümü sunuyor.

Purley onaylı Server Premier modülleri, önceki platformlarda yaşanan bellek frekansı kısıtlamaları olmaksızın, Intel’in yeni altı kanallı sunucu mikro mimarisinin gücünü açığa çıkarmak için özel olarak geliştirildi. DDR4 bellekler için yeni nesil performans frekansı olan 2666MT/s’de çalışan belleklerde her DIMM, 21.3GB/s’lik bir pik bant genişliği sağlıyor. Bu özellik sayesinde, bellekler çok kanallı performans için gruplandığında, günümüzün yoğun bellek ihtiyacı duyan sunucu uygulamalarının performansında önemli ölçüde artış sağlanıyor.

Veri merkezi ve bulut odaklı müşterilerin yanı sıra iş dünyasını, sistem entegratörlerini ve KOBİ’lerin spesifik gereksinimlerini hedef alan basitleştirilmiş bir sunucu belleği ürünleri portföyü olan Kingston Server Premier’in özellikleri şunları içeriyor:

  • Kilitli Malzeme Listesi (BOM)
  • Parça Değişimi Bildirimi (PCN) 45-90 gün
  • Sunucu platformu doğrulaması
  • Intel PCSD sunucu uyumluluğu
  • Önde gelen sunucu anakartı üreticileriyle uyumluluk
  • DDR4-2400 ve 2666 ile başlayan hızlar
  • Ömür boyu garanti

Server Premier, şirketin veri merkezleri için sunduğu tam teşekküllü kurumsal bellek çözümleri ailesinin bir parçası. Kingston’un sunucu SSD serisi şu ürünleri içeriyor:

  • DCP1000: Ultra düşük işlem gecikme süresini ve yüksek verimliliği tek bir cihazda sağlayan, 1.25M IOPS’a kadar performans sunan 3. jenerasyon bir x8 PCIe NVMe SSD.
  • DC400: Hizmet kalitesi (QoS) konusunda fikir sahibi müşteriler için geniş bir okuma / yazma iş yükü yelpazesinde tutarlı uygulama performansı ve düşük gecikme süresi sunan bir SATA SSD. Rastgele IOPS’u iyileştirmek için standart ve kullanıcı tarafından ayarlanabilen aşırı tahsis özelliğine sahiptir.
  • DCU1000: 700 K IOPS’u aşan performans sunan 3. jenerasyon x4 U.2 NVMe PCIe SSD. Bu U.2 SSD henüz müşteri değerlendirmesi ve kavram kanıtlama aşamasında.

Server Premier bellekler ve Kingston kurumsal SSD’leri, veri merkezleri için eksiksiz, uçtan uca veri performansı çözümleri sunuyor. Bu iki ürün ailesinin kombinasyonu, yüksek performanslı bilgi işleme, yapay zeka, sanallaştırma, Bulut, büyük veri ve veri tabanı uygulamalarının yanı sıra, medya ve eğlence sektörü için de ideal bir çözüm oluşturuyor.

Lenovo Tab 3 A7-10 Özellikleri