E3 2019

E3 – İki Binden Fazla Gazeteci ve İçerik Üreticisinin Kişisel Bilgileri Sızdı

0

E3’e konferans hakkında bir yazı yazan veya video içeriği yapan biri olarak katılıyorsanız, etkinliğin organizatörü olan ESA (Entertainment Software Association) ile basın kartı için başvurmanız gerekir. Bu işlem, telefon numaranız, adresiniz (fiziksel ve e-posta) ile diğer bazı kişisel bilgilerinizi de vermeyi içerir. Bu süreçten geçen ve E3 2019 için basın kartı alan 2.000’den fazla insanın bilgileri izinsiz olarak internete düştü.

YouTube İçerik Üreticisi Sophia Narwitz, ESA’nın resmi sitesinde erişilmesi kolay listeyi keşfetti ve varlığını herkesin dikkatine sunmak için video hazırladı. Veri ihlalinden etkilenenlerin çıldırmasından sonra (içerik üreticileri, gazetecileri ve Wall Street’teki analistleri içeren) ESA, listeyi kaldırdı. Ancak bu durum, listenin forumlarda yayınlanmasını ve birçok kişinin kişisel verilerinin arşivlenmesini engelleyemedi. Bilgiyi kimin alıp ilk paylaştığı belli değil. ESA, konuyla alakalı özürlerini içeren açıklama yaptı.

Ne yazık ki bu özür, verileri sızan kişilerin öfkesini dindiremedi ve birçok içerik üreticisi konuyla alakalı tazminat talep etmekte. Etkilenenler arasında doğal olarak medya tarafındaki birçok insan yer alıyor. Verilerin sızdırılması demek, basın mensuplarının kişisel ev adreslerinin de ortada olduğu anlamına geliyor. Verilen bilgiye göre basın mensuplarının en az bir tanesi, kendi kişisel ev adresini içeren e-posta tehditleri aldığını bildirmiş.

Cthulhu Meraklılarına – Stygian: Reign of the Old Ones Gamescom Özel Röportaj
Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  Anno: Mutationem, Bizi Cyberpunk Evrenine Davet Ediyor

  Previous article

  HyperX’in Lifestyle Oyuncu Kulaklığı Cloud Mix Türkiye’de

  Next article

  You may also like

  More in E3 2019