İnceleme

Razer Base Station Chroma Kulaklık Standı – Quartz Edition İnceleme

0

Her yer led, her yer RGB. Günümüz teknolojisinin en sevdiği renkler Razer Base Station Chroma Kulaklık Standı – Quartz Edition için bir araya geldiler.

PC ekipmanlarının olmazsa olmazı ve çokça markanın bünyesinde barındırdığı RGB; klavyeler, mouse, hatta mouse pad ve şimdi de kulaklık standındaki yerini aldı. Aradan 1 yıldan fazla zaman geçmiş olsa da Razer’ın kulaklık standı Quartz Edition sayesinde pembe, Mercury ile de beyaz rengine büründü. Özellik olarak aynılar, o bakımdan kafalarda herhangi bir soru işaretine gerek yok. 

Kulaklık standı aslında sadece lüksmüş gibi görünebilir ve mantıkta haklısınız. Şöyle ki “sadece kulaklığımı asacağım, ee sonra?” kısmından fazlasını düşünmek gerek. Ürünün en önemli özelliği arasında 3-port USB 3.0 Hub barındırması. 3 port olması demek, aslında masanızın kablolardan bayağı kurtulacağı anlamına geliyor. Kasanızın çalışma masanızın altında olduğunu ve USB girişlerine uzak olduğunu düşünün, düşünmeye gerek yok belki de öyle. Hatta kimi zaman toplama kasa yaptığınızda ön USB’leri bağlamayı düşünmez, gerek duymazsınız. Ne de olsa önemli olan her şey kasanın arkasına geçecek diye düşünürsünüz. Kulaklık standının güzel yanı, elinizin altında hızlıca ulaşabileceğiniz USB portlarınızın olması. Telefonunuzu bağlamak gibi hızlıca işlem yapmak için oldukça kullanışlı.

Kulaklık standının diğer özellikleri arasında Razer Chroma desteğinin olması var, ancak ürünün sahip olduğu logo bu özellikle muaf bırakılmış. Ürünün taban kısmı kaydırmaz maddeden üretilmiş ve bu da mouse pad üzerinde dans eden bir kulaklık standı olmayacak demek. Razer Synapse uygulaması ile uyumlu olması sayesinde dilerseniz chroma özelliğini tamamen kapabilirsiniz. Çoğu kullanıcının bu ürünü USB port güzelliği için kullandığının farkındayız. Razer Synapse ile kolayca ayarlayabileceğiniz bir oyun deneyimi için önceden yüklenmiş ışık efektlerinden istediğinizi seçebilirsiniz veya 16,8 milyon renk arasından kendi paletinizi oluşturabilirsiniz. Hatta uyumlu Razer klavye ve mouse varsa, onlarla aynı renk paletini kullanmanız mümkün. Hepsini Razer Synapse uygulaması üzerinden bağlayıp, ayarlama yapabiliyorsunuz.

 

Razer Base Station Chroma’nın kablosu örgü ve oldukça da dayanıklı. Kablo, ürünün kendisi gibi USB 3.0’a sahip. Razer Base Station Chroma kulaklık standının tamamı 403gr. Hafif ve kaliteli plastikten üretilmiş olması da artılardan diğeri. 

Henüz böyle bir ekipman kullanmayanlar için ufak not: Kulaklık standının kullanılma amacı, aslında mouse kablo tutucu gibi. Kulaklığınıza daha iyi bakmak, zarar görmesini engellemek, olası düşmelerden sakınmak için çıkardığınız anda standa yerleştirip kendi haline bırakıyorsunuz. Standın kendi güzellikleri varsa tadından yenmiyor tabii ki. Bazıları ses ayarı, bazıları RGB aydınlatma, bazıları da çokça USB portuna sahip oluyor. Her biri, kendi alanında kullanıcının ihtiyacına göre şekilleniyor. Seçim konusu ise tamamen sizin elinizde.

Ürün fiyatı normalde 59.99 dolar, bu da 347 TL yapıyor. “Şimdilik” 47.99 dolar yani 277 TL’den isterseniz Razer Base Station Chroma’a sahip olabilirsiniz. Türkiye fiyatları 400 TL civarından başlıyor.

Aşağıda Razer Base Station Chroma Kulaklık Standı – Quartz Edition’ın kutu açılış videosunu bulabilirsiniz. İyi seyirler.

 

Razer Quartz Edition – BlackWidow Tournament Edition Chroma V2 İnceleme
Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  PUBG PC ve Konsol Güncellemeleri Geldi!

  Previous article

  The Sinking City İnceleme – Beklediğimize Değdi Mi?

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.

  More in İnceleme