Haberler

Epic Games Mağazası Kataloğunu Sürpriz Oyunlarla Genişletiyor

0

Epic Games, oyun geliştiricilere yönelik büyük etkinliği olan ve oyun basınının takip ettiği GDC 2019’da Epic Games Mağazası hakkında yaptığı açıklamalarda bulundu.

PlayStation’a Özel Oyunlar PC’ye Geliyor

Etkinlik sırasında sahneye çıkarak katılımcılara Epic Games Mağazası hakkındaki gelişmeleri anlatan Epic Games CEO’su Tim Sweeney, Quantic Dreams tarafından geliştirilen ve yalnızca PlayStation platformuna özel olarak çıkan oyunların Epic Games Mağazası aracılığıyla PC kullanıcılarına sunulacağını açıkladı.

Son yılların en çok konuşulan oyunları arasında yer alan Beyond: Two Souls, Heavy Rain ve Detroit: Become Human yalnızca Epic Games Mağazası’nda satılacak. Ayrıca yine PlayStation’a özel olan ve çıktığı dönemde hem oyuncuların hem de oyun medyasının övgüsünü alan Journey de yine Epic Games Mağazası aracılığıyla PC platformuna taşınacak.

Epic Mağazası 85 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Konuşmasında platformun kullanıcılarla buluştuğu Aralık 2018’den beri 85 milyon kullanıcı tarafından yüklendiğini açıklayan Sweeney, platformun konsollara özel en iyi oyunları PC oyuncularına sunmakla kalmayacağını belirtti. Oyuncular The Outer Worlds ve Controlgibi pek çok oyunu en az 1 yıllık bir süre için sadece Epic Games Mağazası üzerinden satın alıp oynayabilecekler. Merakla beklenen Ancestors: The Humankind Odyssey ise Epic mağazası yanında başka mağazalardan da alınabilecek. Firma ayrıca AfterpartyThe Sinking City ve Industries of Titan gibi üst düzey oyunları da kullanıcılarına sunacak. Bu yönüyle mağaza 2019’un en çok beklenen oyunları için de tek adres olacak.

Yalnızca Kaliteli Oyunlara Yer Var

Mağazada satılacak oyunlar hakkında da açıklamalarda bulunan Sweeney, platformda yalnızca belli kalite standartlarını tutturan oyunların yer alacağını belirtti. Kötü oyunları yayınlamayı reddedeceklerini söyleyen Sweeney, oyun geliştiricilerinin firmanın sahip olduğu Unreal Engine oyun motoruyla arzu ettikleri oyunu yapmakta özgür olduklarını belirtti. Epic Games Mağazası’nda yer alacak oyunların seçiminde ise yüksek kalite standartları olduğunu söyleyen Sweeney, pornografi içeren veya kullanıcıları şok etmeyi amaçlayan oyunları barındırmayacaklarının altını çizdi.

Diğer Markalarla İşbirlikleri Yolda

Daha önce Metro Exodus ve The Division 2 gibi milyonlarca oyuncunun heyecanla beklediği yapımları dijital oyun platformu üzerinden kullanıcılarla buluşturan firma ayrıca, Ubisoft ile yaptığı anlaşma çerçevesinde stüdyo tarafından geliştirilen başka oyunların da platformda yer alacağını açıkladı.

Epic Games’in dikkat çeken bir başka açıklaması da firmanın bir diğer dijital oyun mağazası olan Humble Bundle ile yaptığı işbirliği oldu. Buna göre kullanıcılar Humble Bundle üzerinden Epic Games Mağazası’ndaki oyunlar için kod satın alabilecekler. Yakın bir zamanda kullanıcılara Humble Bundle hesaplarını Epic Games hesaplarıyla birleştirme imkânı da sunulacak.

Epic Games, satın alınan oyunlar üzerinden belli bir oranı hayır kurumlarına bağışlamasıyla tanınan Humble Bundle’ın bu özelliğine saygı duyacağını ve Humble Bundle aracılığıyla satın alınan oyunlardan komisyon almayacağını açıkladı.

Kendi VR Oyununuzu Nintendo Labo: VR Kit İle Yaratın
Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Kendi VR Oyununuzu Nintendo Labo: VR Kit İle Yaratın

Previous article

Acer Nitro VG0 Serisi Full HD Monitörler Tanıtıldı

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Haberler