İnceleme

Hearthstone Scholomance Academy İnceleme

0

Hearthstone’un Yeni Genişleme Paketi Scholomance Akademisi Çıktı! Blizzard Entertainment’ın popüler dijital kart oyununda büyülü bir yüksek öğretim ve sihir potansiyeliyle dolup taşan 135 yeni kart sizi bekliyor.

Birçok Hearthstone paketinde senaryosu veya leziz kart komboları görürürüz. Durum yine pek de farklı değil ancak bu sefer sihir kombolarıyla çılgın desteler yapmaya hazırlanın. Yeni paketin ismi Scholomance Academy. Scholomance’in en ünlü ismi pek tabii ki Kel’Thuzad. Bir şey itiraf etmeliyim ki Kel’Thuzad çizimine hayran kaldım. Hele o kötü bakışlarını sinematikte gördüğümde bayağı beğendiğimi itiraf etmeliyim. En güzeli de Mr. Bigglesworth. Battlegrounds kısmında Mr. Bigglesworth seçen kazanıyor gibi. Yakında nerf gelir ama o zamana kadar yenmenin tadını çıkarın.

Hearthstone Scholomance Academy’ye dönecek olursak; geçmiş genişletme paketlerinden çok da farklı değil. Bu pakette oyuncular oyun içi mağadan kartlarını kapıyor, fazlalıkları Arcane Dust’a çevirebiliyor. Eski yöntem devam yani. Pakette özellikle Demon Hunter için çokça common ve rare seviyesinde kartlar yer alıyor. Diğer sınıflar da es geçilmemiş elbet ancak özellikle DH biraz daha ağır basmış gibi.

Scholomance Academy’nin merak edilen ve öne çıkan konusu Dual Class. Bu özelliği Tri Class sisteminden hatırlarsınız. Aslında ona oldukça benziyor. Bu sistem züerinde iki farklı sınıf için tek kart elde edebiliyorsunuz. Warlock/Demon Hunter, Demon Hunter/Hunter, Hunter/Druid, Druid/Shaman, Shaman/Mage, Mage/Rogue, Rogue/Warrior, Warrior/Paladin, Paladin/Priest, Priest/Warlock gibi sınıflar için Dual Class kart alınabiliniyor. Bunların yanında “sihir” bu paketin en önemli özelliklerinden biri. Bununla birlikte Spellburst‘e merhaba diyoruz.

Spellburst, bir minyonun veya silahın oyunda ilk kez büyü yaptığınızda ve yalnızca ilk seferinde bir şey yapmasına neden olan bir yetenek. Minyon ilk oynandığında, Spellburst bir “büyü sonrası kullanım” “Triggered” etkisi olarak hareket eder. Bir büyü yapıldığında, Spellburst etkisini kaybeder. Ayrıca minyonun Spellburst etkisini koruması için kurtulması şarttır.

Dual Class ve Spellburst’ün yanında bir de Studies yer alıyor. Toplamda 6 isimle karşımıza çıkan Studies; Nature Studies, Carrion Studies, Draconic Studies, Demonic Studies, Athletic Studies, Primordial Studies başlıklarından oluşuyor.  135 yeni kart içerisinde çokça büyü, yeni ejderhalar, şeytanlar da bulunuyor. Özellikle “Spell Damage” tipindeki minyonların varlığına göre destenizde bol bol büyü temelli karta ihtiyacınız olacak. Zaten Scholomance Academy’nin mantığı da bu. Studies’in buradaki rolü yeni minyonlar keşfetmenizi sağlamak. Ayrıca Arena modundan, klasik görevler yaparken veya kart paketlerinden Studies spell kartlarına ulaşabiliyorsunuz.

Scholomance Academy’nin eğlenceli kısmı yeni kartlar ve onları farklı kombinasyonlarla özellikle büyüyle arası iyi olan oyunculara tazelik sunması. Diğer tarafta Dual Class kısmının biraz geri planda kalması üzücü. Rakibi yenmek için Dual Class’tan daha fazlasına ihtiyacınız var. Hani pek üzerinde durulmamış gibi. Tabii her şekilde yenilik ve bu yenilik de Hearthstone’a ayrı bir tat katıyor. Ayrıca gözüme çarpan diğer kısım bazı kartların alternatifinin olması. O alternatiflerle daha güçlü desteler yaratabilirsiniz elbet. Diğer tarafta metayı takip ettiğinizde karşınıza çok ilginç kombolar çıkabiliyor.

Yeni kartlar, Dual Class, Spellburst gibi yenilikle eğlenceli olsa da insan senaryo kısmına alışınca oradan da bir şeyler bekliyor. Daha zengin ve daha fazlasını istemek oyuncunun doğasında var ne de olsa.

Rainbow Six: Siege Yıl 5 Sezon 3 ile Gelen Yenilikler
Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  Rainbow Six: Siege Yıl 5 Sezon 3 ile Gelen Yenilikler

  Previous article

  Microsoft Flight Simulator ve WoW: Shadowlands için GeForce Game Ready Sürücüleri Hazır

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.

  More in İnceleme