İnceleme

Manifold Garden İnceleme

0

Yerçekimini yeniden keşfetmenin tadı bir başka. Escher-esque dünyasını keşfe çıkıyoruz ve Manifold Garden macerasına atılıyoruz. FPS modunda fiziksel kurallara karşı gelerek, çılgın bulmacaların peşinde koşmak istiyorsanız doğru adrestesiniz.

Duvarları kaldırmak için yerçekimini kaydırmak, dünyanın kenarından sıçramak sadece gökten düşmek ve başladığınız yere geri dönmek. Bu şekilde yazınca göz korkutabilir, ancak aslında korkacak bir şey yok. Bu bulmaca/macera oyunun imkansız geometrisiyle ne kadar çok uğraştığınızda ilginç bir detayı fark edeceksiniz. Soyut binalar sonsuzlukta tekrarlanır ve dünya sihirli bir şekilde kendi kendine döner. Oyunla ilgili güzel kısım ise kendinizi tamamen çevrelenmiş hissedersiniz. Yüzeyde, yerçekimi manipülasyonu etrafında odaklanmış ve küpleri kapıyı açan renk kodlu anahtarlara taşıyan tanıdık bir birinci şahıs bulmaca deneyimine erişeceksiniz. Düşman kavramı, hasar almak veya ölmek yok. Hatta oyun ekranını bile göremezsiniz.

Oyun türünü sevenler için dünyasında gezinmek, benzer oyunların olmadığı şekilde kusursuz ve doğal bir his uyandırıyor. Oyun, dikkat çekici manzaralar boyunca görünmez bir dokunuşla sizi nasıl hafifçe yönlendireceğini biliyor ve Escher-esque’nin akıl almazlığı gözden kaçmıyor. Bazı blok bulmacaları yıl 2019 olunca günümüze ayak uyduramıyor, hatta daha ilk açılışta canınızı sıkabiliyor. Ancak bu durum, asla oynanışı daha kötü hale getirmiyor.

Oyunun çekiciliğinin büyük kısmı mekan tasarımı ve sanatsal anlatımından oluşuyor. Mimari fantastik ve hareket halinde olması, oyunu daha canlı gösteriyor. Bir noktadan başka noktaya yolculukta sonuçla asla ilgilenmiyorsunuz, amacınız her zaman yolculuğun tadını çıkartmak olsun.

Oyunun fiyat performansını düşündüğümüzde, aklınızı eğlendirecek tatlı bir bulmaca oyunu arıyorsanız, Manifold Garden’a şans vermelisiniz. Oyun, türünün başarılı isimlerinden biri ve basit olsa bile tatmin edici. 

 
John Wick Hex İnceleme

 

Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  Rainbow Six Siege 4. Yılı İçin Doktor’s Curse Duyuruldu

  Previous article

  İstanbul’a Oyun Sektörü Kümesi Geliyor

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.

  More in İnceleme