İnceleme

Razer Goliathus Extended Chroma – Quartz Edition İnceleme

0

Quartz Edition, Razer‘ın muhtemelen en ilginç serilerinden biri olmayı başardı. Sevgililer Günü ve Anneler Günü özelinde indirimlerle çok sık karşımıza çıktı. Bu yazımızda yumuşak dokusuyla dikkat çeken Razer Goliathus Extended Chroma mouse pad‘e daha yakından bakacağız, üstelik pembe tonlarıyla süslü bir şekilde. Merak etmeyin, pembenin arkasında farklı renklerin nimetlerinden yararlanmak serbest.

Geçtiğimiz yıl Mart ayında Razer’ın yumuşak fare matı Goliathus da Razer Chroma ailesine katılıp 16.8 milyon kişiselleştirilebilir renk seçeneği ve ışıklandırma efekti özelliklerini edindi. Çokça ışık ve renkli efektler artık oyuncu ekipmanları için sıradan sayılabilecek özelliklerden. Bu özelliği seveni kadar, nefret edeni de var. Razer Goliathus Extended Chroma’yı adından da anlaşılacağı üzere diğer yumuşak mouse pad’lerden ayıran en önemli fark, yanlardan pad’i saran aydınlatma sistemi. Kimi zaman oynadığınız oyuna göre nefes alıp veren efektleri çoğumuz seviyoruz. Özellikle klavyeler bu konuda kendilerini bayağı aştılar. Konu şu ki mouse pad’de bu işlem belli noktalarda lüks gibi görünebilir.

Bir mouse pad’de aradığınız özellik eğer sert olması ise yanlış yerdesiniz çünkü Razer Goliathus Extended Chroma, bunu vermeyecek. 1 metreye yaklaşan uzunluğu, klavyenizin bile kaymasını engelleyen tabanı sayesinde yumuşak dokusuyla mouse hareketlerini rahatlatan özelliğiyle öne çıkan Razer Goliathus Extended Chroma, USB bağlantı aracılığıyla PC‘nize bağlanıyor. Kablosu hemen sol üstte ve mouse hareketlerinizi engelleyecek bir yapıda değil, kolayca masanıza yerleştirebilirsiniz. USB bağlantı noktası, mouse pad’inizi rulo haline getirip kolayca taşımanıza da engel değil.

Aydınlatma sistemini Razer Synapse desteği sayesinde dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Tek renge sabitleyebilir veya dalgalandırma özelliği vererek masanızın daha şık görünmesini sağlayabilirsiniz. Farklı Razer Synapse destekli ekipmanlarınız varsa aynı veya çok farklı renk konseptleri uygulayabilirsiniz. Açıkçası o kadar ışıklandırma arasında Razer yazısının olduğu noktanın gözden kaçması ilginç. Aynı durum Base Station Chroma kulaklık standının Razer logosu için de geçerliydi. Aydınlatma söz olunca ve bu özelliği de seviyorsanız, her şekilde tatmak en doğal hakkınız.

Mouse pad’lerin çoğunda dikkat ettiğimiz diğer nokta, el hassasiyetiniz ve ürünün temizlenebilir olması. Bu noktada mouse pad, tam puan almayı hak ediyor. Kullanılan malzeme son derece kaliteli ve yüksek hızda bile mouse kullanan elinizin ne kadar rahat ettiğine şaşıracaksınız. Mouse pad’in kenarları bileklerinizi rahatsız etmeyecek kadar yumuşak dokulara sahip ve ek olarak temizliği de son derece kolay.

Fiyat kısmında, cüzdanına çok güvenemeyen kullanıcıların kaçabileceği Razer Goliathus Extended Chroma, diğer tarafta estetik ve rahatlık olarak kolayca harcama yapılabilecek ürünlerden biri. Işıklandırma konusunda bir mouse pad ne kadar iyi olabilir ki diyenleri duyar gibiyiz. Aslında rahatlık her şeyin önünde olmalı ve Razer Goliathus Extended Chroma, bu noktada işinin hakkını veriyor. Işıklandırma konusu ise görsel anlamda sizi tatmin etmeye yetiyor.

Ürünün merak edilen boyut özellikleri ise şöyle: eni 920 mm, boyu 294 mm, yüksekliği 3 mm, ağırlığı 560 gr, kablo uzunluğu ise 2,1 m”. Son olarak Razer Goliathus Extended Chroma fiyatı 240 – 400 TL arası değişiyor. 

 

Razer Seirēn X – Quartz Edition İnceleme

 

Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  Rainbow Six Siege Y4S3 Operatörleri Sızdı

  Previous article

  Hearthstone’un Yeni Genişleme Paketi Saviors of Uldum Şimdi Sizlerle!

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.

  More in İnceleme