İnceleme

Razer Seirēn X – Quartz Edition İnceleme

0

Birçok yayıncının en büyük isteği temiz sesin hayat bulmasını sağlayan kaliteli mikrofonlardır. Sonuçta sadece kameraya gülümsemek asla yeterli değildir ve sesinizle de şov yapmayı bilmeniz gerekir. Razer’ın uzun süredir dillerden düşmeyen Seirēn X’i, Quartz Edition ile birlikte pembeye büründü. Karşınızda Razer Seirēn X – Quartz Edition incelemesi.

Günümüzde Twitch yayıncılarının birçoğu profesyonel mikrofonlar aracılığıyla yayın hayatına devam ediyor. İyi mikrofon olarak düşündüğünüzde Razer Seiren X, muhtemelen birçoğunuzun ihtiyacını karşılayacak özelliklere sahip. Razer, Razer Seiren X mikrofonunu özellikle “streamer onaylı” ibaresiyle öne çıkartıyor ve resmi internet sitesinde birkaç yayıncının yorumunu bulabilirsiniz.

Razer Seiren X, 383 gram ağırlığıyla orijinal Seiren’den daha hafif ve %50 daha küçük. Fiziksel noktada mikrofonun çapı 50 mm, standı ise 90 mm ve ürün yüksekliği ise 184 mm. Özellikle sık seyahat edenlerin rahatça taşıyabilecek olması, büyük avantaj. O kadar ses kalitesi dedik, bu konuyu detaylandırmakta fayda var. Razer Seiren X, Supercardioid teknolojisini kullanıyor. Bu teknoloji, istenmeyen arka plan seslerini azaltıyor, dar açılı ses kaydı alınmasını ve sesinizin mikrofon tarafından daha net algılanmasını sağlıyor. Ancak mikrofon ultra hassas ve bu nedenden gürültülü ortamlarda kayıt için yeterince iyi değil. Canlı yayın sırasında sesli bir ortamdaysanız, muhtemelen arka plan sesleri akışınızı bozabilir. Tabii güzel nokta, mikrofonda dahili bir şok montajı mevcut. Böylece titreşimler ve ses anormalliklerinden kurtulmuş oluyorsunuz.

Ürün kutusundan, mikrofonun kendisi, örgü ve 3.5mm mikro USB kablosu ve mikrofonun standı çıkıyor. Razer Seiren X, alt kısmında kablonuzu takabileceğiniz noktanın yanında kulaklık girişine de sahip. Kulaklığınızı mikrofona takıp, kayıtlarınızı rahatça alabilirsiniz. Tabii ürünü takar takmaz birkaç ayar yapmadan ses kaydı almamanızı veya yayında kullanmanızı önermiyoruz. Ses çok az veya yoğun çıkabilir, bu da kayıt kalitenizi düşürecektir. Mikrofon kullanımı son derece basit ve tek tuşla sessize alabiliyorsunuz.

Razer ürünlerinin çoğunda kullanılması en sevilen uygulama Synapse, ne yazık ki Seiren X konusunda imdadınıza yetişmiyor. Belli ayarları yapmak için kulak gücünüze güvenmekten başka çareniz yok. Zaten halihazırda canlı yayın konusunda deneyiminiz varsa Open Broadcaster veya OBS Studio üzerinden rahatça ayarlarınızı yapabilirsiniz. 

Razer Seiren X Performans

Razer Seiren X’in performansı birçok rakip markaya göre oldukça kaliteli. Mikrofonun hassas olması bir yandan inanılmaz işinize yarayabiliyor, diğer tarafta bu güzellik başınızı ağrıtabiliyor. Masanızın herhangi bir köşesine bırakıp, muhabbet ettiğiniz kaydı çok temiz alacağından şüpheniz olmasın. Tabii klavye sesi veya masanızda titreyen telefonun da aynı şekilde sesini algılayacaktır. İşin güzel kısmı bu tarz durumlarda ses patlaması yaşanmıyor. Klavye sesi hiçbir şekilde istemem diyorsanız masada tutmayıp boom standı kullanabilirsiniz, ancak bunun için adaptöre ihtiyacınız olabilir. 

Performans konusunda klavye ve kendi sesinizle alakalı şüpheleriniz olabilir. Şöyle ki ses, yüksek çıktığında mikrofon bunu otomatik olarak algılayıp ayar çekebiliyor. Aynı durum sesiniz uzaktan veya kısık çıkıyorsa, söylediklerinizi daha iyi almak için uğraşıyor. İşin güzel yanı bu işlevinde de başarılı oluyor. Mikrofona yakın olduğunuzda arkadaki klavye sesi daha az geliyor ve sizin sesiniz daha net olarak akışa geçiyor.

Ürünün sunduklarını ve ihtiyaçlarınızı sıraladığınızda Seiren X’i satın almaya karar verirseniz 655 TL ve üzerini gözden çıkartmanız gerekiyor. Bu fiyata, elinizde kaliteli ve hassas bir mikrofon geçecek. Birçok yayıncı mikrofonunu düşündüğünüzde Seiren X, rakipleri kadar başarılı performansa sahip. Tabii oda gürültüsünü aza indirgesin düşüncesindeyseniz, hem cüzdanınızı biraz daha açmalı hem de farklı markalara yönelmelisiniz veya mikrofonla beraber gürültü önleyici satın alabilirsiniz. Onun dışında Seiren X, taşıma kolaylığı ve kalitesiyle güzel bir mikrofon. 

 

Razer Base Station Chroma Kulaklık Standı – Quartz Edition İnceleme

 

Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  Growtopia, Konsollarda Ücretsiz

  Previous article

  NBA 2K20’nin Müzik Listesi Belli Oldu

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.

  More in İnceleme