Listeler

Sömestr Özel En Eğlenceli Nintendo Switch Oyunları

0

Sömestr tatili gelmişken boş zamanın tadını çıkartmak gerek. Karnelerini alarak yoğun çalışma dönemine şimdilik ara veren oyuncularımızı unutmak büyük ayıp olur. Biz de hazır tatil gelmiş, oyun dünyasına balıklama dalalım dedik. İşte karşınızda her yerde yanınızda rahatça taşıyabileceğiniz Nintendo Switch konsoluna özel birbirinden eğlenceli 5 oyun!

Rayman Legends: Definitive Edition

Platform türü, en eğlenceli oyunları bir araya getirir. Rayman Legends da bu isimlerden biri. Switch platformunuzu istediğiniz yerde taşıyabilmeniz sayesinde, sevimli kahramanımız Rayman’i de kontrol etmek daha da kolaylaşıyor.

Rayman Legends, eski bir oyun bile olsa Switch platformuna özel birkaç yeniliği de beraberinde getiriyor. Hikaye anlamında PS4 ve Xbox One’dakinden hiçbir farkı olmasa bile kesinlikle satın almaya değer olan oyunumuz, grafik anlamında Switch’te oldukça başarılı. Seviye yapısı sayesinde hareket halindeyken zıplamak adına inanılmaz bir oyun ve büyük ekranda da harika görünüyor.

Mario + Rabbids: Kingdom Battle

Biraz strateji ve biraz da şirin grafiklerle süslü bol patlatmalı oyunları seviyorsanız Mario + Rabbids: Kingdom Battle size göredir. Kimi zaman XCOM zorluğuna ulaşan taktikleri gerektiren oyunun mekaniklerini öğrenmek biraz zaman alıyor ancak bir kere alışırsanız, başından kalkmak oldukça zor.

Şaşılacak derinliğe sahip taktiksel oynanış dinamikleri, yaramaz tavşan dostlarımız Rabbid’ler sayesinde daha da eğlenceli hale geliyor. Mario veya Luigi gibi giyinmiş Raddid’er, bol detayın yanında seviye sistemine göre de zorlu boss savaşları beraberinde getiriyor.

Pokemon Let’s Go Pikachu – Pokemon Let’s Go Eevee

Switch platformunuz varsa Pokemon Let’s Go Pikachu veya Pokemon Let’s Go Eevee’ye kesinlikle sahip olmanız gerekiyor. Birçoğumuzun çocukluğuna dokunmuş sevimli Pokemon dostlarımız, RPG elementleriyle bir araya gelince daha etkileyici hale geliyorlar.

Oynanış kısmında oldukça popüler olan Pokemon Go dinamiklerine sahip olan oyunumuz, 1998 yılındaki oyunla hikaye anlamında aynı ancak aradan geçen süreye rağmen hala eğlenceli. En önemlisi ise yenilenmiş grafiklerle ambiyans çok daha renkli ve etkileyici görünüyor. Her pokemonu yakalamaya çalışırken, savaşırken ve seviye atlarken sevimli dostlarınızla aranızdaki bağ geliştikçe oyundan daha fazla zevk alacaksınız.

Super Smash Bros. Ultimate

Super Smash Bros serisine hakim olmamak çok zor. Mario’nun hemen hemen her macerasında mutlaka yer almışsınızdır. Piksellerden evrilen kahramanımızın yanına yığınla karakter eklenince, eğlenmemek gerçekten zor.

74 farklı karakterin birbiriyle kapıştığı maksimum parlaklık ve renkle birleştiği oyunda, mekan tasarımları da oldukça başarılı. İndirilebilir içerik (DLC) de satın alırsanız, ek 11 karaktere daha ulaşabiliyorsunuz. Bu da dövüş dinamiklerinin yepyeni dövüşçülerle deneyimleyebilmek anlamına geliyor. Hem ek hareketleri öğreniyor hem de farklı oynanışlara ulaşabiliyorsunuz. Şaşırtıcı derecede eğlenceli olması ise oyunun size kattığı en önemli artı.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Zelda efsanesi, Nintendo’nun en etkili ismidir. Birbirinden farklı maceralara atılan Link’in zorlu yolculuğuna The Legend of Zelda: Breath of the Wild ile devam etmemek için herhangi bir bahaneniz yok. Wild of Breath, ilk Zelda oyunu efsanesinde Skyrim ve diğer modern açık dünya RPG’leri tarafından genişletilen konseptlerle birlikte ortaya konan fikirleri alır. Oynanış da alışma sürecinde daha kolaydır.

Oyunun dünyası sürekli merak etmenizi sağlar ve keşfe çıkarken zamanın nasıl geçtiğini anlayamazsınız bile. Konsolunuzu televizyonunuza bağladığınızda eğlenceden hiçbir şey kaybetmezsiniz.

Ek olarak farklı isimleri de konsolunuza dahil etmek isterseniz Minecraft, Hollow Knight, Moonlighter, Gris, Night in the Woods, Donkey Kong Country: Tropical Freeze, Octopath Traveler, Splatoon 2, Mario Kart 8 Deluxe ve Super Mario Odyssey gibi oyunları deneyebilirsiniz. Her birinin türüne göre farklı oynanış deneyimleri sunmasının yanında, bazılarının hikaye gidişatı sizi oldukça etkileyecektir.

Child of Light (Nintendo Switch) İnceleme
Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Bannermen Çıkış Tarihi Belli Oldu

Previous article

İstanbul’un Semt Pazarları Yandex Navigasyon’da

Next article

You may also like

More in Listeler