4.5G, Hayatın Her Yerinde

<span class="fa fa-user"></span>
Ceyda Doğan Karaş
Teknoloji
819
0

ADSL/VDSL, fiber gibi sabit internetin olmadığı yerlerde mobil teknolojiler devreye giriyor. Bu noktada da yüksek hız ve daha kaliteli bağlantı için 4.5G destekli bir SIM kart ile SIM kart destekli bir yönlendirici gerekiyor. Örneğin, şehirler arası otobüslerde yolcuların yararlandığı WiFi ağı, bu teknoloji ve ürünler kullanılarak oluşturuluyor. Otobüs hareket halinde iken de internete erişip her tür işlemi yapmak mümkün oluyor. TP-Link’in SIM kart takılarak kullanılan 3G/4G yönlendiricileri bu tür uygulamalarda rahatlıkla kullanılıyor.

Örneğin geniş alana yayılmış ve hem kapalı hem de açık bölümleri olan bir fabrikanın güvenliği için kurulan IP kameraların sürekli internete bağlı olması şart. Ancak kameranın olduğu her noktaya kablo ile internet götürmek mümkün olmayabiliyor ya da çok maliyetli olabiliyor. Bu tür durumlarda Archer MR200 gibi bir yönlendirici tercih ediliyor. İçine takılan SIM kart ile hızlı ve güvenli bir kablosuz ağ oluşturulan bu yönlendirici sayesinde IP kameralar sürekli çevrim-içi kalıyor ve görüntüleri istenilen noktaya aktarıyor. Otoyollardaki Mobese kameralarında da benzer çözümler kullanılıyor.

Özellikle 4.5 teknolojisinin yaygınlaşmasıyla birlikte görüntü aktarımının da daha hızlı ve kaliteli hale gelmesiyle kamera uygulamalarında mobil teknolojilerinin kullanımının arttığın söyleyen TP-Link yetkilileri, 3G/4G yönlendiricilerin bu uygulamaların yanı sıra kablo ile internetin ulaşamadığı her yerde, kırsal kesimde, şantiyelerde, tekne ve karavanlarda özellikle tercih edildiğini belirtiyorlar.

TP-Link’in içine SIM kart takılarak çalışan yönlendirici ailesi tüketicilere farklı modeller ile seçenek sunuyor ve çözüm sağlıyor.

TP-Link, Çift Kanal Desteği Sunan Archer T9UH USB Adaptörü Tanıttı