IFA 2019

Acer’dan Predator Triton 300 Dizüstü Bilgisayar ve Predator Thronos Air Oyuncu Koltuğu

0

Acer IFA 2019’da, Predator Triton 300 oyuncu dizüstü bilgisayarı, 300 Hz ekranlı Predator Triton 500 ve Predator Thronos Air oyuncu koltuğunu tanıttı.

Predator Triton 300, Triton serisini ince ve hafif tasarımlardan hoşlanan standart oyunculara yönelik uygun fiyatlı bir çözümle genişletiyor. Predator Thronos Air oyuncu koltuğu, oyuncuların kendi savaş istasyonlarıyla oyun atmosferinin içine dalmasını sağlayan eğlenceli bir fırsat sunuyor.

İnce ve Hafif Predator Triton 300, Güç ve Boyutun Doğru Birleşimini Sunuyor

İnce ve hafif Triton serisinin en yeni üyesi olan Predator Triton 300, Windows 10 işletim sistemine sahip. Performans ile özelliklerin mükemmel birleşimini ince bir tasarımda sunan ürün dikkat çekici fiyatlarla geliyor. Yalnızca 2,3 kg (5,07 pound) ağırlığındaki ürünün alüminyum kasası, diğer Predator dizüstü bilgisayarlarda görülen sade mat siyah tasarıma ve mavi ışıklı hatlara sahip.

9. Nesil Intel Core i7’ye kadar olan işlemci seçeneklerine NVIDIA GeForce GTX 1650 GPU ve 16 GB DDR4 2666Hz bellek (32 GB’a çıkarılabilir) eşlik ediyor. Oyunların gerektirdiği yüksek depolama alanını karşılamak için üründe RAID 0 yapılandırmasıyla iki adet 1 TB PCIe NVMe SSD desteği ve 2 TB’a kadar sabit sürücü bulunuyor. Killer Ethernet ile birlikte Killer Wi-Fi 6 AX 1650 sayesinde hızlı ve gecikmesiz bir bağlantı sağlanıyor.

İnce çerçeveli tasarıma sahip 15,6 inç Full HD IPS ekran, 144 Hz yenileme hızı ve 3 ms tepki süresiyle gerçekçi grafikler ve canlı renkler oluşturarak tüm ayrıntıları gözler önüne seriyor ve oyunlara hayat veriyor. Etkileyici sesler ise Waves Nx ile birlikte sunuluyor. Teknoloji harikası fiziksel modellemeden yararlanan bu özellik, mükemmel akustiğe sahip yerlerde kullanılan üst düzey hoparlörleri sanal olarak taklit ederek gerçekçi bir ses deneyimi oluşturuyor.

Bölgesel RGB aydınlatmaya sahip klavyede, özel Turbo ve Predator Sense tuşları bulunuyor. Buna ek olarak WASD, ok tuşları ve özel tuşlar kolay kullanım için içbükey ve şeffaf yapıdalar.

Predator Triton 300’de ayrıca, tüm Predator dizüstü bilgisayarlarda bulunan üstün termal tasarım kullanılıyor. Bu tasarım, Acer’ın 4. Nesil AeroBlade 3D metal fan teknolojisinden yararlanan çift fan, CoolBoost teknolojisi ve stratejik olarak konumlandırılan havalandırma deliklerinden meydana geliyor.

Predator Triton 500 Şimdi Olağanüstü Hızlı 300 Hz Ekran Seçeneğiyle Geliyor

Şimdi inanılmaz hızlı 300 Hz 15,6 inç Full HD ekranla gelen Predator Triton 500, yalnızca 17,9 mm (0,7 inç) inceliğe ve 2,1 kg (4,6 pound) ağırlığa sahip güçlü bir oyuncu dizüstü bilgisayarı. Tamamen metal, dayanıklı bir kasaya sahip olan ürün yalnızca 6,3 mm olan ince çerçeveleriyle %81’lik gövde ekran oranına ulaşıyor. Sırt çantasına veya evrak çantasına kolayca sığabilecek incelikteki Triton 500, çalıştırıldığında 9. Nesil Intel Core i7 işlemcilerin performansını kullanarak bir oyun canavarına dönüşüyor.

Predator Thronos Air Oyuncu Koltuğu — Acer’ın Yeni Oyuncu Mağarası

Acer’ın en yeni oyuncu “koltuğu” Predator Thronos Air, oyun tutkunları için şık bir atmosfer oluşturuyor. Çelik yapı; koltuk, modüler masa ve monitör kolundan oluşuyor. Oyuncuyu rahat bir kokpit biçimiyle saran ürün, kendinizi oyun atmosferine tamamen kaptırmak için ideal. Deniz mavisi ışıklar hafifçe parlayarak mükemmel bir oyun ortamı oluşturuyor.

Koltuk, maksimum rahatlık için çeşitli açılarda (kabin içinde 130 derece, kabin dışında 180 derece) ayarlanabiliyor. Üründe ayrıca masaj özelliği de bulunuyor. Böylece kullanıcılar uzun oyun maratonlarından sonra rahatlayabiliyor. Masada yer alan ayarlanabilir klavye ve fare bölmeleri hangi açıda olursa olsun rahat yazı yazma olanağı sunuyor. Ayak desteği ise ayakların yüksekte durmasını sağlıyor.

Üç adede kadar ekran desteği sunan monitör kolu, ortadaki monitör standının altında bulunan kullanışlı sap ile kolayca yukarı aşağı hareket ettirilebiliyor. Ayrıca, ortadaki monitörün tam üzerine kamera yerleştirip YouTube, Twitch veya Mixer’da canlı yayın yapmak da oldukça kolay.

Alanı düzenli tutmak için, güçlü oyun bilgisayarının yerleştirildiği platform koltuğun arkasında bulunuyor. Kablo yönetim sistemi ise kabloları göz önünden kaldırıyor. Bunlara ek olarak Acer, koltuğun oyun sırasında hareket etmesini önleyen bir sabitleyici, bardak tutucu, kulaklık tutucu, USB girişleri ve kamera gibi seçenekler ve özelliklerle çeşitli özelleştirme olanakları sunuyor.

Fiyat ve Bulunabilirlik

 • Predator Triton 300, EMEA bölgesinde 15,6 inç modeliyle Ekim ayında 1299 EUR’dan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.
 • Yeni Predator Triton 500, EMEA bölgesinde 15,6 inç modeliyle Kasım ayında 2699 EUR’dan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.
 • Predator Thronos Air, EMEA bölgesinde 2020 yılının ilk aylarında 8975 EUR’dan başlayan fiyatlarla piyasaya çıkacak.
Acer, Swift Ultra ve Aspire all-in-one Serilerinin Yeni Modellerini Tanıttı
Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  Acer, Swift Ultra ve Aspire all-in-one Serilerinin Yeni Modellerini Tanıttı

  Previous article

  Acer, ConceptD Pro Ailesi Dizüstü Bilgisayarlarını Duyurdu

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.

  More in IFA 2019