E-Spor

Güney Kore Seul’daki PUBG Nations Cup Şampiyonu Belli Oldu

0

Team Russia, Jangchung Arena’da toplanan kalabalığın önünde, PUBG Nations Cup 2019’da heyecan verici bir zafer kazandı. PUBG Corporation tarafından düzenlenen etkinlik, dünyanın en iyi profesyonel oyuncularından oluşan 16 seçkin takımın yer aldığı ve toplamda 500.000 dolarlık ödül havuzunun bir parçası için yarışılan uluslararası bir turnuvaydı. Üç günlük yarışma, bazı inanılmaz Battle Royale anlarını küresel sahneye getirdi.

Rus takımı, Güney Kore takımı ile arasındaki farkı son maçta kapatarak üstünlüğü ele geçirdikten sonra turnuvanın galibi olması için önünde fazla bir engel kalmamıştı. Güney Kore’nin ekibi, ilk gün 39 kill, ikinci gün ise 21 kill alarak genel puan alanında erken bir liderlik yakaladı. Lakin kişisel başarıların yanında Güney Kore ekibi maç kazanmakta güçlük çektiği için maalesef hikayelerini birincilik ödülü ile tamamlayamadı.

Üçüncü günde istikrarlı bir başarı gösteren Rus ekibi, üçüncü maçta galibiyet alırken bir sonraki maçta ucu ucuna ikinci sırada yer aldı. Beşinci ve son maçta, Güney Kore Takımı’nın en iyi oyuncusu erken düştüğünde Rusya, Güney Kore’yi yakalamak için son ve belki de en iyi şansını buldu ve liderliği ele geçmek için yeterince puan almayı başardı. 3. günün beşinci maçında, Alman takımının son savaşı kazanmak için cesurca mücadele ettiğini gördüysek de Rusya’nın istikrarlı çabaları, sonunda savaşı kazanması ve 2019 Nations Cup’ı elde etmesini sağladı.

“PUBG Nations Cup, en iyi PUBG oyuncularının bir araya gelip hem kişisel hem de takım çalışmalarını gösterdikleri uluslararası rekabet ruhunu temsil ediyor. Nihayetinde, zirveye tırmanan Rusya oldu ve onların bu çabasını izlemek büyük bir zevkti” diyen PUBG Corporation Merkezi Esports Direktörü Jake Sin sözlerine şöyle devam etti: “PUBG Nations Cup, heyecan verici PUBG Esports yazının sona erdiğini işaret eden bir etkinlik olurken, şimdi herkes dikkatini Faz 3 ve PUBG Dünya Şampiyonası’na dikmiş durumda.”

PUBG Esports Phase 3 ile süregelen bölgesel liglere ek olarak, oyuncular ve taraftarlar artık odaklarını PUBG’nin en rekabetçi ve en büyük etkinliği olan PUBG Küresel Şampiyonası 2019’a yöneltmiş durumdalar. PUBG Nations Cup’ta duyurlan PUBG Global Championship üç haftalık bir etkinlik olacak. İki bölümden oluşacak olan etkinlikte 8-10 Kasım tarihlerinde Group Stage adı ile grup maçları düzenlenirken 15-17 Kasım tarihlerinde ise yarı final aşaması gerçekleşecek. Her iki etkinlik de Los Angeles, California’da yapılacak. Büyük şampiyonanın son kısmı ise Büyük Final adı ile 23-24 Kasım tarihlerinde Oakland, California’da yapılacak. PUBG’nin 2019 sezonunu tamamlayacak olan bu büyük turnuvada 32 takım bir araya gelcek ve toplamda 2.000.000 dolarlık ödül havuzundan en büyük payı ve daha da önemlisi “PUBG Global Championship” ünvanını kapmak için yarışacak.

BenQ ZOWIE XL2546, PUBG Nations Cup 2019 Resmi Monitörü Oldu
Keeper of Time
“Lost time is never found again. Oh, never mind I found it.”

  No Man’s Sky Beyond Son Fragmanından Yeni Yaratıklar

  Previous article

  Gamescom 2019 Ödüllerinin Adayları Belli Oldu

  Next article

  You may also like

  Comments

  Comments are closed.

  More in E-Spor