E-Spor

HTC Şimdi de e-Spor’u Destekliyor

0

HTC’nin sponsorlukları, geçen hafta sonu Cloud 9 ve Team Liquid’in X Games Aspen’de düzenlenen ilk Counter Strike: Global Offensive turnuvasında ve üç ekibin de Kuzey Amerika’daki League of Legends Şampiyonluk Serisi (LCS) sezonuna katılması ile başladı. Teknoloji ve tasarımda olduğu kadar sponsorluk ve iletişimde de inovatif bir strateji geliştiren HTC’nin e-Spor takımları sponsorluğu, HTC markasıyla mükemmel biçimde örtüşüyor.

HTC Başkanı Cher Wang konuyla ilgili açıklamasında, “Geride kalan birkaç yılda, e-Spor ciddi bir büyüme kaydederken biz de bu spora büyük bir tutku duyan insanlar ile kendi müşteri tabanımız arasında bir sinerji görüyoruz. Bu yetenekli takım ve bireyleri destekleme kararını almakta çok da zorlanmadık” dedi.

Cloud 9, Team Liquid ve TSM dünyanın en tanınan ve başarılı e-Spor takımları arasında yer alıyor. En başarılı Kuzey Amerika merkezli oyun organizasyonlarından biri olan Cloud 9’ın Twitter üzerinde yaklaşık 150.000 takipçisi bulunuyor. TSM ayda altı milyon tekil Twitch izleyicisine ulaşırken Team Liquid’in YouTube kanalı ise bugüne kadar 25 milyon defa izlendi.

Dünya çapındaki popülaritesinin hızla yükselmesi sayesinde, birçok geleneksel spor dalı ile boy ölçüşecek izlenme düzeylerine ulaşan e-Spor’da, bu seçkin takım sponsorlukları da HTC’nin oyun severler ve müşterileri ile temasa geçmesi için muazzam bir fırsat sunuyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Vodafone Arena’dan Taraftara Sabret Mesajı

Previous article

Aşkı En Kolay Anlatmanın Yolu Starbucks’ta!

Next article

You may also like

More in E-Spor