E-Spor

League of Legends Türkiye Kupası Şampiyonu BaBs!

0

Tüm Türkiye’yi Kapsayan League of Legends Türkiye Kupası Final Heyecanı Bu Yıl 1-3 Ağustos Tarihleri Arasında Yaşandı. Finalin Kazananı ise BaBs Takımı Oldu.

Aralık ayından başlayarak 8 ay boyunca devam eden League of Legends Türkiye Kupası, Türkiye’nin 7 bölgesinde 81 ilde Riot Games Ekibi’nin de katılımıyla düzenlendi. Her ay bir bölge şeklinde gerçekleşen turnuvanın final heyecanı ise 1-3 Ağustos tarihleri arasında Riot Games Türkiye ofisinde yaşandı. Nefes kesen performansıyla rakibi Zocco’s eSports Club ‘ı 3/1 mağlup eden BaBs takımı, Türkiye Kupası Şampiyonluğunun ve 12.000 TL lik para ödülünün sahibi oldu.

Türkiye Kupası için Türkiye’nin dört bir yanından yaklaşık 1200 takım kayıt yaptırıp mücadele etti. 8 ay boyunca devam eden maçlarda bölgelerinin birincisi olan 8 takım, 1 Ağustos Cuma günü Riot Games Türkiye ofisinde yapılan Çeyrek Final maçlarında tüm hünerlerini Türkiye Kupası, için sergiledi. Çeyrek Final’den başarıyla ayrılan BaBs, Zocco’s eSports Club, Insert Noob Here ve Team Power takımları 2 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirilen Yarı Final karşılaşmalarında Türkiye Kupası finalinde yarışabilmek için ter döktü.

Turnuvanın heyecanla beklenen final karşılaşması ise 3 Ağustos Pazar günü kıran kırana geçti! İlk üç sıraya giren takımlar Türkiye Kupası kapsamında kazandıkları 21.000 TL’lik para ödülünü evlerine götürdü. 1-3 Ağustos tarihlerinde gerçekleşen tüm Türkiye Kupası karşılaşmaları ise LoL TV ekranlarından canlı olarak yayınlandı.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Dünyanın En Hızlısı Logitech G402

Previous article

LG Mini Beam İle Sinema Keyfi Her Yerde

Next article

You may also like

More in E-Spor