E-Spor

PUBG PGC Büyük Finaller Öncesi Yarı Final Sonuçları Belli Oldu

0

PUBG Global Championship (PGC), geçtiğimiz hafta sonu OGN Arena’da yarı final karşılaşmaları ile devam etti. 3 günlük heyecanın sonunda dünyanın çeşitli ülkelerinden rekabet eden 16 takım, 3 milyon dolarlık ödül havuzu – yani müthiş bir çorba parası için karşı karşıya gelecekleri Oakland, Kaliforniya’daki Büyük Finaller’e (23-24 Kasım) giriş biletlerini kazanmış oldular.

PGC Yarı Finalleri, Büyük Finaller’e giden yolda favoriler ve sürpriz takımların mücadelesine ev sahipliği yaptı. İlk favorilerden Faze Clan hafta sonunun son maçında elenmek üzereyken 18 puan ile Oakland’a kendilerini taşıyacak çorba parasını kapmayı başardı. Bu sırada dikkat çeken takımlardan The Rumblers ve WClick ve özellikle Lazarus yarı finallerde en fazla skoru yaparak varlıklarını hissettirdiler.

Listedeki takımların paraşütlerini indireceği 2019’un son iniş noktası Oakland Arena’da bu hafta sonu  Büyük Finaller gerçekleşecek. Bu görkemli mücadeleleri izlemek isteyenler 23-24 Kasım tarihlerinde Türkiye saatiyle 4:00’da başlayacak.

PGC Büyük Finalleri yerinde izlemek isteyenler için biletler hala mevcut. Oakland Arena’da Büyük Finallere katılan tüm bilet sahipleri aynı zamanda oyun içi bir PGC setinin de sahibi olacaklar.

Kitlesel fonlama Büyük Finaller için heyecanı artırmaya devam ederken PGC oyun içi eşyaların satışı ise bu hafta sonu ödül havuzuna 1 milyon dolar daha katkı sağladı. Böylelikle en büyük 16 PUBG takımı, PUBG Global Şampiyonu olmak üzere karşı karşıya gelmeye hazırlanırken, artmaya devam eden toplam ödül havuzunu 3 milyon dolara çıkardı.

Hearthstone: Battlegrounds’a Yenilikler Gelmeye Başladı Bile

 

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Hearthstone: Battlegrounds’a Yenilikler Gelmeye Başladı Bile

Previous article

Kerbal Space Program Breaking Ground Expansion Konsollara Geliyor

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in E-Spor