Teknoloji

Acer Predator Serisi Yenileniyor

0

Acer güçlü ve ödüllü Predator oyun serisinin yeni dizüstü bilgisayarlarını, masaüstü bilgisayarlarını ve monitörlerini tanıttı. Yeni Predator 17 X dizüstü ve kompakt Predator G1 masaüstü bilgisayarlar birinci sınıf bilgi işlem teknolojilerini barındırırlar ve Oculus, HTC Vive, OSVR ve StarVR sanal gerçeklik (VR) cihazları ile uyumludurlar.

Acer IT Ürünleri Başkanı Jerry Kao şunları söyledi: “Yeni Acer Predator oyun sistemleri müşterilerimize üst düzey oyun ve sanal gerçeklik deneyimleri sunmak için tasarlandı.  Sanal gerçeklik yalnızca oyunlarda değil, aynı zamanda profesyonel ortamlardaki çok çeşitli sektör ve uygulamalarda da sınırsız yeni olasılıklar sunmaktadır. Acer kullanıcılarına bu yeni dijital dünyada hem oyun oynamaları hem de çalışmaları için ihtiyaçları olan araçları sağlamayı amaçlamaktadır.”

Microsoft OEM Departmanı, Kurumsal Başkan Yardımcısı Nick Parker ise şöyle konuştu: “Windows 10 ile Acer’ın Predator oyun serisi çıtayı bilgisayar oyunları için yükseltiyor. Windows 10’da oyun oynamak, oyunculara güç veya performanstan hiç ödün vermeden nerede ve nasıl oynamak istedikleri tercihini bırakıyor. Bilgisayar oyunlarını seven herkes bu güçlü Acer cihazlarına bayılacaktır.”

Predator 17 X Dizüstü Bilgisayar — NVIDIA® G-SYNC™ 4K UHD Ekran ile Yeni Dünyaları Keşfedin

Acer’ın Predator dizüstü oyun bilgisayarlarının başarısının üzerine inşa edilen, ama performansı daha da yukarı taşıyan yeni Predator 17 X mobil oyun deneyimine hız aşırtma ve masaüstü bilgisayarlar seviyesinde performans getiriyor(2).  NVIDIA® GeForce® GTX 980 grafikler ve özel bir üç fanlı soğutma sisteminden yararlanan bu cihaz, güç ve taşınabilirliğin taviz vermeyen bir birleşimini sunar(2). Hız aşırtma ile oyuncular CPU için 4.0GHz’e kadar, GPU için 1310MHz’e kadar ve VRAM için 3.7GHz’e kadar sınıfının lideri turbo hızların keyfini çıkaracaklardır.  Sanal dünyalar ile mücadele etmeye tümüyle hazır olan üstün GPU ve yüksek performanslı CPU ideal bir “VR” uyumlu platform oluşturur.

Üst düzey oynanabilirlik için, yağ gibi akan görseller kendini dizüstü bilgisayarın 17.3 inç G-SYNC panelinde gösterir.  FHD IPS (1920 x 1080) veya UHD IPS (4K 3840 x 2160) ekran ile temin edilebilen NVIDIA G-SYNC teknolojisi, ekran yırtılmasını ortadan kaldırmak ve teklemeyi minimuma indirmek için güçlü GPU ile ekranın yenileme oranını eşleştirir.

Tüm bu güç, eşsiz bir veri aktarım hızı için üç SATA-SSD RAID 0 dizisinde DDR4-2133 bellek ve kurumsal seviyede NVMe PCIe katı hal sürücüleri tarafından iyileştirilmiştir(2).  Killer DoubleShot Pro Ethernet ve Wi-Fi bağlantılarının birlikte çalışabilmesini sağlayarak oyuncuların oyun oynamak için Ethernet kullanırken, tv izlemek, müzik dinlemek ve arkadaşlarıyla Skype görüşmeleri yapmak için WiFi kullanabilmelerine izin verir.  Bir Thunderbolt™ 3 bağlantı noktası genişletilebilirlik sağlarken, aynı zamanda en hızlı, en kapsamlı bağlantıyı her bağlantı birimi, ekran veya veri cihazına sağlar ve 60FPS iki 4K ekrana kadar destekler.  40Gbps’te, USB 3.0’dan 8 kat ve USB 3.1’den 4 kat daha hızlı çalışır.

Predator 17 X ayrıca ısı dağıtımını maksimuma çıkaran ve olağanüstü bir hız aşırtma performansını garanti eden yeni bir üç fanlı soğutma sistemi barındırmaktadır. GPU’nun yakınına yerleştirilen bir Aeroblade fan, uçak kanadı davranışını simule ederek fan hızını arttırmak, hava direncini ve gürültüyü azaltmak amacıyla dünyanın en ince metal kanatlarından (0.1mm) faydalanır. Üç fan birlikte hava akışını optimize ederken, etkin ön hava girişi sistemi soğuk havayı bilgisayara getirir. Ayrıca, yüksek performans ve soğutma verimliliği için genel olarak sunucu ortamlarında kullanılan bir buhar odası ısının dağıtılmasına yardım eder ve daha iyi bir hız aşırtma performansı sağlar. Predator 17 X aynı zamanda toz birikimini önlemek ve ısı dağıtımını geliştirmek için ters dönüşlü iki yüksek hızlı fandan yararlanan DustDefender ve CoolBoost sistemlerine sahiptir.

Acer’ın PredatorSense yazılımı hız aşırtma modları, klavye makro profilleri ve favori oyunlar ve ayarlanabilir aydınlatma yapılandırmaları için programlanabilir tuşlar gibi gelişmiş kişiselleştirme seçenekleri sunar. Ek olarak, Predator 17 X’in arkadan aydınlatmalı klavyesi özelleştirilebilir bir RGB aydınlatmasına sahiptir; böylece oyuncular aydınlatma renklerini belirli bir oyun veya profil ayarları için değiştirebilir ve kişiselleştirebilirler.

Predator G1 Masaüstü Bilgisayar Gücü ve Taşınabilirliği ile LAN Partilerinin ve Hareket Halinde Oyun Deneyiminin Mükemmel Cihazı

Predator G1 (G1-710) masaüstü oyun bilgisayarı 16 litrelik kompakt bir gövdeye inanılmaz bir gücü sıkıştırır ve evde veya hareket halindeyken oyun deneyimleri için tasarlanmıştır. Bu son derece taşınabilir oyun canavarı koltuğunuzun altına veya opsiyonel bir taşıma çantasına kolayca sığarak, ciddi oyuncular ve LAN partileri için üst düzey bir savaş makinesine dönüşür.

Kompakt boyut ve büyük güç arasında mükemmel bir denge kuran Predator G1’in 16 litrelik kasası üstün seviyede oynanabilirlik için tam boy NVIDIA GeForce GTX grafikleri (Titan X’e kadar), 6. nesil Intel Core işlemcileri ve 64GB’a kadar DDR4 belleği destekler(2). Sanal gerçeklikle ilgilenen oyuncuların yalnızca VR başlıklarını takmaları ve Predator G1’in öncülüğünde yeni dünyaları keşfetmeye hazırlanmaları yeterlidir.

Yeni Predator masaüstü bilgisayar ayrıca başka birçok gerekli oyun özelliğini — en hızlı ağ bağlantısını (Ethernet veya Kablosuz) seçen ve yüksek öncelikli tüm trafiği o arabirim üzerinden gönderirken, standart trafiği diğeri üzerinden gönderen Killer DoubleShot™ Pro — barındırmaktadır. Bu da en yüksek öncelikli trafiğin her zaman en hızlı ve en güvenilir bağlantı üzerinden aktarılmasını garanti eder.

G-SYNC ve 4K2K Ultra Yüksek Tanımlı görsel desteği ile Predator G1 oyun ve filmleri benzersiz bir hassaslık ve netlikle veren çarpıcı ölçüde kusursuz yüksek kaliteli görüntüler sağlarken, Creative Soundblaster X-Fi MB5 ve 7.1 kanallı ses desteği sarmal bir ses deneyimi sunar.

Predator G1 aynı zamanda 4TB’a kadar (7200 RPM) sabit disk sürücüsü(3) veya 512GB katı hal sürücüsü(3) ile muazzam bir depolama alanı sunarken, USB 3.1 Type-C Gen. 2 bağlantı noktası fazlasıyla genişletilebilirlik ve hızlı veri transferi sağlar.

Acer’ın PredatorSense yazılımı sistemin en önemli alanlarını denetlemek ve takip etmek, kısayol tuşları ayarlamak ve bilgisayarın ön kasası boyunca özelleştirilebilir “ışıklar” üzerindeki çok renkli aydınlatmayı ayarlayabilir. Daha fazla kolaylık için, bilgisayarın her iki yanındaki ikili çıkarılabilir başlık yuvaları oyuncuların G1’i bir duvara karşı yerleştirebilmelerine ve yine de yuvanın kullanılabilir olmasına izin verir.

Acer ayrıca Predator G1 masaüstü oyun bilgisayarı için mekanik bir klavye, başlık ve tekerlekli taşıma çantası gibi opsiyonel aksesuarlar sunmaktadır.

Predator Z1 Ekran G-SYNC Teknolojili Kavisli Ekranla Üstün Derinlikli Oyunlar

Acer’ın yeni Predator Z1 monitör serisi, Acer’ın oyun modellerine NVIDIA G-SYNC teknolojisini barındıran yüksek performanslı kavisli monitörler sunuyor.  31.5, 30 ve 27 inç olarak temin edilebilen ve sıkı bir 1800R kavise sahip olan bu cihazlar, aksiyon tarafından tamamen sarılmayı ve aksiyonun içine dalmayı her zamankinden kolay bir hale getiriyor. Kavisli ekran derinlik hissini iyileştirerek sarmal deneyimi geliştirirken, geniş bir görüntüleme alanı ve açısı sağar. G-SYNC ekran yırtılmasını ortadan kaldırmak ve teklemeyi minimuma indirmek için monitörün yenileme oranını bilgisayarın güçlü GPU’su ile eşleştirir.

30 inç model 21:9 çözünürlük ve 100% sRGB renk gamına sahip 1800R ultra-geniş bir FHD (2560 x 1080) ekrana sahiptir ve düşmanları fark etmek ve yeni dünyaları keşfetmek için inanılmaz detaylar sunar. Hızlı bir 4ms GTG (griden griye) yanıtlama süresi ve 200Hz’e kadar yenileme oranıyla, inanılmaz gerçekçi görseller için mümkün olan en kusursuz grafikleri sağar; hızlı aksiyon ve dramatik geçişlerin hepsi rahatsız edici bulanıklık veya gölgelenme etkileri olmadan düzgün biçimde canlandırılır. Son olarak, 6 eksenli renk ayarı desteği ile son derece ince renklerin canlı ve gerçek gibi orta seviye tayfları tutularak mükemmel biçimde derecelendirilir.

Predator Z1 serisinin 178 derece görüntüleme açısı ve kavisli tasarımı kör noktalar olmadan kesintisiz bir görüntüleme sağladığı için, çoklu monitör kurulumları için mükemmeldir. Ergonomik olarak tasarlanan standının sağladığı eğim ve yükseklik ayarları ideal görüntüleme pozisyonunun bulunmasını kolaylaştırırken,  kullanışlı bir döndürme özelliği görüntülerin dikeyden yataya otomatik olarak ayarlanabilmesini mümkün kılar. Kolayca açılabilen tasarımı ise monitörü duvara monte edilebilmesi için standından ayırır. Ayrıca, kablolar oyun alanının düzenli ve karışıklıktan uzak olması için standın içine saklanabilir. Belirli modeller birden çok ve kişiselleştirilebilir renkler (kırmızı, yeşil, mavi, beyaz, turuncu) ve stiller (sabit, vuruşlu, yanıp sönen veya dalgalı) sunan bir ortam aydınlatma özelliğine sahiptir.

Z1 monitör aynı zamanda göz yorgunluğunu azaltmak için AcerVisionCareä ve BlueLight Shieldä, görüntüleri karanlık sahnelerde daha fazla detay için ince biçimde ayarlayan karanlık desteği ve rakiplerden önce davranmak ve mükemmel atışlar için nişan noktası yardımı gibi özel ayarlar içeren GameView özelliklerini barındırmaktadır.

Fiyatlandırma ve Temin Edilebilirlik

Predator 17 X dizüstü bilgisayarlar Haziran ayında Kuzey Amerika’nın önde gelen satış noktalarında 2,799 $’dan, yine Haziran ayında Avrupa’da 2,499 €’dan ve Mayıs ayında Çin’de 39,999 ¥’den başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Predator G1 masaüstü bilgisayarlar Temmuz ayında Kuzey Amerika’nın önde gelen satış noktalarında 2,299.99 $’dan, Haziran ayında Avrupa’da 1,199 €’dan ve Temmuz ayında Çin’de 10,999 ¥’den başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

Predator Z1 monitörler Haziran ayında Kuzey Amerika’nın önde gelen satış noktalarında 599.99 $’dan, yine Haziran ayında Avrupa’da 599 €’dan ve Mayıs ayında Çin’de 4,999 ¥’den başlayan fiyatlarla temin edilebilecektir.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Avataria Yasaklandı!

Previous article

Starbucks’tan Bir Klasiğe Yeni Yorum

Next article

You may also like

More in Teknoloji