Teknoloji

AMD 7. Nesil A-Serisi Görücüye Çıkıyor

0

AMD, HP’nin yeni bir dizüstü modelinde 7. Nesil A-Serisi işlemcileri kullanacağını duyurdu. “Bristol Ridge” kod adlı 7. Nesil AMD A-Serisi İşlemciler, gelişmiş video, grafik, performans ve güvenlik özellikleriyle üretkenliği artırıyor ve eğlence deneyimini zenginleştiriyor. İşlemciler yüksek enerji verimliliği de sağlıyor. 7.Nesil A-Serisi işlemciler pazara ilk olarak HP ENVY x360 ile sunulacak. Diğer OEM üreticilerinin modellerinin yılın devamında duyurulması beklenirken, AMD 7. Nesil A-Serisi APU’ları resmi olarak 31 Mayıs-4 Haziran arası Tayvan’da gerçekleştirilecek Computex fuarında tanıtacak.

 

4 ve 2 çekirdekli olarak OEM üreticilerine tedarik edilmeye başlanan yeni A-Serisi işlemciler işlem gücünü mobil kullanım için optimize edilmiş “Excavator” x86 CPU çekirdeklerinden, online oyunlar ve iyileştirilmiş HD video akış görevleri için gücünü Radeon R7 veya R5 GPU’larından alıyor. 7. Nesil AMD A-Serisi FX modelleri iki yıl önce pazara sunulan FX modellerine göre yüzde 50’ye kadar daha fazla işlem performansı gösteriyor. Yeni APU’lar kullanıcılara Ultra HD 4K çözünürlükte en güncel multimedya deneyimini sunuyor. AMD FreeSync teknolojisi de dizüstü ve hepsi bir arada bilgisayarlarda yumuşak ve yapaylıktan uzak bir oyun deneyimi vaat ediyor.

 

  1. Nesil AMD A-Serisi APU’lar hakkında daha fazla bilgi için www.amd.com/APU adresini, AMD işlem ve grafik teknolojileri hakkında daha fazla bilgi için ise www.amd.com/innovation adresini ziyaret edebilirsiniz.
İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Rakamlarla The Beatles’ın Spotify’daki 100 Günü

Previous article

Spotify 75 Milyon Kullanıcısına Kaliteli Müziği Nasıl Sunuyor?

Next article

You may also like

More in Teknoloji