Teknoloji

AMD, HP ve Lenovo’dan AMD PRO İşlemcili Masaüstü Bilgisayarı

0

AMD “Bristol Ridge PRO” kod adlı 7. nesil AMD PRO APU masaüstü işlemciler ile güç sağlanan ilk bilgisayarları duyurdu. İş gereksinimleri için geliştirilen AMD PRO APU’lar arttırılmış işlem ve grafik performansı ve iyileştirilmiş enerji verimliliği sunarken müşterilerin BT yatırımlarını korumak için güvenli ve kararlı bir platform sağlıyor.

HP ve Lenovo tarafından geliştirilen yeni sistemler ticari sınıf kalite, performans ve kararlılık ile beraber şirketlerin üretkenlik, yönetilebilirlik ve iş birliği konularında daha ileri gitmeleri için muhteşem video ve ses yetenekleri sağlıyor. Bunlara ek olarak bu sistemler kutudan çıktıkları gibi Device Guard, Windows Hello, Biometric Security ve Bitlocker gibi Microsoft® Windows® 10 Pro özelliklerine tam destek veriyor.

AMD 7. Nesil PRO İşlemcileri

AMD 7. Nesil PRO İşlemcileri şirketlere üç önemli alanda yardımcı oluyor:

  • Atanmış ve bütünleşik AMD Secure Processor teknolojisi ile hassas veri ve güvenilir uygulamaların korunması. AMD Secure Processor teknolojisi, güvenlik fonksiyonlarını uygulayan bir sistem çapında bir güvenli ortamdır. Bu teknoloji güvenli başlatma için bağımsız donanım tabanlı dizin kökü, içerik koruması, uygulama güvenliği ve fTPM 2.0 sunar.
  • AMD PRO masaüstü işlemcileri Kullanıcıların gittikçe artan işlem ve grafik talepleri için yeni 6. nesil AMD PRO işlemcilere kıyasla %14’e kadar daha fazla işlem, %22’ye kadar daha fazla grafik performansı ve %32’ye kadar daha fazla enerji verimliliği sunuyor.
  • Açık standartlar ve CPU-agnostik DASH yönetilebilirliği BT departmanlarının sistemleri kolayca birleştirmesine ve yönetmesine fırsat sağlıyor. Yeni AMD AM4 masaüstü altyapısı gelecek için kararlı ve yükseltilebilir bir platform sunuyor.

AMD 7. Nesil Sistemler

HP EliteDesk 705 G3 Serisi masaüstü bilgisayarları mikro tower, küçük form faktör veya mini form faktör sistemlerde kurumsal sınıf deneyim için sunduğu yüksek performans, güvenlik ve yönetilebilirlik ile etkileyici bir değer yaratıyor. EliteDesk masaüstü bilgisayarlar ile kullanıcılar HP Sure Start ile güvenliği bir üst seviyede deneyimler. BIOS bozulma ya da ataklarını otomatik olarak tespit eden bu özelliğe sahip HP EliteDesk serisi TPM 2.0 ve üçüncü bir güvenlik katmanı olarak HP’nin fiziksel güvenlik aksesuarlarını da içerir.

En iyi performans, güvenirlik ve kritik iş yükü yönetimi sunan 7. nesil AMD PRO işlemcilerinin yakın gelecekte başka yeni sistemlerde de sunulması planlanıyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

ESET Soruyor: Oyunkolik Misiniz?

Previous article

HyperX’den Yeni Kulaklık: HyperX Cloud Stinger

Next article

You may also like

More in Teknoloji