Teknoloji

AMD’den Donanım Temelli Sanallaştırılmış GPU Çözümü

0

AMD, San Francisco’da gerçekleştirilen VMworld 2015 Konferansı’nda dünyanın ilk donanım temelli GPU sanallaştırma çözümü olan AMD Multiuser GPU’yu tanıttı. AMD’nin yeni çözümü, bütün ISV sertifikalarına uygun olarak yerel masaüstü performansı ve sanallaştırılmış iş istasyonu deneyimi sağlıyor. Horizon View ve benzeri uzaktan protokollere destek sağlayan AMD Multiuser GPU, VMware vSphere/ESXi 5.5 ve üzeri ortamlarda çalışmak üzere tasarlandı. BT profesyonelleri, AMD Multiuser GPU ile tek bir AMD GPU’suna 15’e kadar kullanıcı atayabiliyorlar.

Endüstri standardı SR-IOV (Tek Köklü I/O Sanallaştırma) teknolojisine dayanarak geliştirilen AMD Multiuser GPU, patentsiz açık standartlara olan bağlılığını devam ettiriyor. PCI SIG tarafından geliştirilen bir teknik özellik olan SR-IOV, cihazlar tarafından donanım sanallaştırmalarının gösterilmesi için standart hale getirilmiş bir yöntem sunuyor. AMD Multiuser GPU; tasarım ve üretim, medya ve eğlence uygulamalarının gerek duyduğu grafik ve işlem ile hızlandırılmış özellikleri korumak ve desteklemek için geliştirildi.

GPU işlemleri ve OpenCL gibi hızlandırılmış GPU iş akışlarına yönelik olarak geliştirilen AMD Multiuser GPU, yazılım temelli sanallaştırmanın sebep olduğu düşük son kullanıcı performansı gibi kısıtlamalarının üstesinden gelmek için tasarlandı. Kullanıcılar hiçbir kısıtlanmaya maruz kalmadan OpenGL, DirectX ve OpenCL hızlandırması gibi özgün AMD görüntü sürücülerine erişim sağlayabilecekler.

AMD Multiuser GPU’nun öne çıkan bazı özellikleri şöyle:

Endüstri öncüsü GPU sanallaştırması tarafından desteklenen OpenCL temelli işlem yetenekleri,

DirectX 12 ve OpenGL 4.4 gibi özelliklere tam destek,

OpenCL 2.0 hızlandırma desteği,

İstikrarlı, öngürülebilir performans,

Ek güvenlik sağlanan kullanıcıya ait yerel bellek ve

Fiziksel GPU başına 15’e kadar kullanıcı.

AMD, BT profesyonellerine kurulum ve devamlı destek konusunda yardımcı olmak için AMD Multiuser GPU’nun satın alınması haricinde başka bir yazılım maliyeti yansıtmayacak.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Yeni 2’si 1 Arada ASUS Transformer Book Flip TP200

Previous article

Bethesda’dan Fallout 4 İçin Mektup Var!

Next article

You may also like

More in Teknoloji