Teknoloji

AOC, CQ32G1 31.5 inçlik QHD Monitörü Tanıttı

0

AOC, 31.5” (80 cm) QHD monitörü CQ32G1’i piyasaya çıkartarak kavisli oyun monitörleri G1 Serisi’ne yeni pikseller ekliyor.

Daha kesin oyun deneyimi arayan, hobi oyuncuları hedef alan CQ32G1, 2560×1440 piksellik daha yüksek çözünürlüğe sahip. Ayrıca G1 Serisi’ndeki diğer Full HD modeller gibi 144 Hz yenileme oranı, 1 ms tepki süresi ve AMD FreeSync desteği sunuyor.

QHD çözünürlük sayesinde daha fazla keskinlik ve ayrıntı sunan devasa 31.5 inçlik ekran ölçüsü ve 1800R kavisi hem izleyiciyi sarıyor hem de oyun deneyimine yepyeni bir sürükleyicilik düzeyi ekliyor. CQ32G1 modeli, Şubat ayından itibaren 449 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyat üzerinden Avrupa’da piyasada bulunabilecek.

Daha büyük, daha ayrıntılı ve hızlı: AOC CQ32G1

Hızlı, yırtılmasız, sürükleyici bir oyun deneyimi
AOC CQ32G1, 144 Hz’lik yenileme hızına ve 1 ms tepki süresine sahip, 31.5 inçlik (80 cm) VA paneli ile donatıldı. QHD çözünürlüğü sayesinde, oyuncular herhangi bir ölçeklendirme gerektirmeyen ve görüntüyü daha keskin ve rahat hale getiren en uygun ekran çözünürlüğünün tadını çıkaracaklar.

CQ32G1 modelinin dar kenarları (2 mm), ince siyah panel çerçeveleri (5 mm) ve çerçevesiz tasarımı, bu ekranı çoklu monitör kurulumları için kusursuz bir aday haline getiriyor. Dokulu, kırmızı ve siyah vurguları ve V şeklindeki, eğilebilen ayağı, çerçevesiz paneli tamamlayarak rafine bir görüntü veriyor. Fiziksel sürükleyicilik ise kullanıcıyı içine alan ve agresif 1800R kavis ile sağlanıyor.

Ayrıca 1 ms’lik tepki süresine sahip 144 Hz’lik yenileme hızı, en hızlı görsel geri bildirimi sunuyor ve değişken yenileme hızı teknolojisi AMD FreeSync sayesinde yırtılma, tutukluk ve algılanabilir bir hareket bulanıklığı olmadan oyunun sürükleyiciliğinin tadını çıkarmalarını sağlıyor.

3000:1 statik kontrast oranı ve %124 sRGB gam kapsamı ile, fotoğraflardan, filmlerden, videolardan hız dolu oyunlara uzanan bir görsel içerik ile hayat buluyor ve son derece keyifli hale geliyor. Büyük ekran ölçüsü ve 178°/178° geniş görüntüleme açıları da monitörü, aynı anda çok sayıda kişi için kullanılabilir kılıyor. Hem 2x HDMI 1.4 hem de 1x DisplayPort 1.2 girişleri, çoklu kaynakları bağlamayı mümkün kılıyor.

AOC’nin Flicker-Free teknolojisi ve LowBlue Modu uzayan oyun oturumlarının gözleri daha az yormasını sağlıyor (yine de kararında bir kullanım tavsiye edilir). Rakipleri daha iyi şekilde ayırdedebilmek için, oyuncular AOC Game Color ile 20 farklı ayrıntı düzeyi ile renk doygunluğunu ve gri seviyelerini ayarlayabilirler.

AOC Dial Point (ekran üzerindeki hedef alma göstergesi) de oyunun içinde artı şeklindeki bir gösterge olmadığında oyuncuların isabet hassasiyetine ve hedefe odaklanmalarına yardımcı oluyor.

CQ32G1 modeline ek olarak, G1 serisi ailesi üç modelden daha oluşuyor: 24 inçlik ekranı ile C24G1, 27 inçlik ekranı ile C27G1 ve 32 inçlik ekranı ile C32G1. Üç modelin üçü de 144 Hz yüksek yenileme hızına, hızlı 1 ms MPRT tepki süresine, FreeSync desteğine sahip ve 1920×1080 Full-HD çözünürlüklü, 16:9 görüntü oranlı, kavisli VA tipi panele dayanıyor.

AOC’nin CQ32G1 modeli, 459 USD üretici tarafından tavsiye edilen perakende fiyat üzerinden Şubat ayından itibaren piyasada bulunabilecek.

AOC’nin Yeni AGON 3 Kavisli Oyun Ekranları Yakında Raflarda
Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Sea of Thieves, Arkadaşını Ücretsiz Oynat Kampanyası

Previous article

General Mobile’dan Sevgililer Günü Kampanyası

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Teknoloji