Teknoloji

Corsair ile Güçlenen Canavar #1

0

Bu yıl için AMD sistem bileşenleri ile oluşturmayı istediğimiz test sistemimizin güçlendirme kısmını Corsair’e bırakmıştık.  Şöyle bir geri dönüp o bileşenler neydi hatırlayalım:

Sistem bileşeni olarak şu an AMD FX 8300 işlemci ve Sapphire R9 380 4GB’lık bir ekran kartına sahip. MSI 970 Gaming anakart üzerinde çalışacak olan bu sistemde Corsair 16 GB Vengeance Pro 2400 MHz DDR3 RAM, Neutron Series XT 480 GB SSD bulunuyor. Corsair Graphite Series 760T Black Full Tower kasa içerisine yerleşecek bu sistemi Corsair RMx Series RM1000x 1000 Watt 80 Plus PSU destekleyecek. Bu sistemin soğutulmasında ise Corsair H110i GTX sıvı soğutma sistemi görev alacak.

Bunları hatırladığımıza göre Sistemin kurulum ve diğer işlemlerini anlattığımız bölüme geçebiliriz. Normalde Aralık ayının başında bu sistemi ayağa kaldırmayı planlıyorduk lakin hem yoğunluk, hem fuar hem de yılbaşı derken biraz koşturmaca oldu. Biraz gecikmesi aslında güzel de oldu, rahat rahat toplama aşamasına geçtik. Kafada dert tasa olmayınca sistem toplarken daha bi keyifli oluyor. Acele ile topladığınızda kesin bazı şeyleri takmayı unutuyorsunuz, elinizi kolunuzu kesebiliyorsunuz vs.

Bir akşam işten geldiğimiz vakitte yatırdık bu canavarı masaya ve başladık kuruluma. İşlemciyi ve anakartı birleştirmek kolay, lakin öteki bileşenlerin montajı, kablo düzeni derken biraz terletti bizi. O bizim hamlığımız diyelim, çok zaman oldu sıfırdan sistem toplamayalı.

Uzun lafın kısası sizi bu galeri ile başbaşa bırakalım. Devamı da yakında buradan yayında olur.

Corsair ile Güçlenen Canavar #1

Image 1 of 17

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Guitar Hero Live Şovu Başlıyor

Previous article

Proteus Core Yenilendi! O Artık G502 Proteus Spectrum!

Next article

You may also like

More in Teknoloji