Teknoloji

Dell Technologies Cloud, Yeni Kubernetes Desteği ve Hibrit Bulut Altyapı Seçenekleri Sunuyor

0

Dell Technologies, kuruluşların hem geleneksel uygulamalar hem de bulut-yerel ortamlar için Dell Technologies Cloud’dan yararlanmalarını sağlayan bazı geliştirmeler ve yeni seçenekler tanıttı. Analiz firması ESG tarafından yapılan yeni bir araştırmaya göre, hibrit bulut stratejileri oluşturan kuruluşların yarısından fazlası, en önemli unsurun tesis içi altyapılarıyla sorunsuz uyum olduğunu belirtmektedir. Dünyanın 1 numaralı bulut altyapısı sağlayıcısı3 tarafından sunulan Dell Technologies Cloud; özel bulutlar, genel bulutlar ve uçta tutarlı altyapı ve operasyonlar sunarak bulutun karmaşıklığını ortadan kaldırmak için VMware bulut yazılımı ile Dell EMC altyapısının gücünü bir araya getiriyor.

Dell Technologies Başkan Yardımcısı Jeff Clarke şunları aktardı:

“Müşteriler bize bulut altyapılarında operasyonel istikrar istediklerini dile getiriyorlar. Bu ise tesisler, uçtaki veri merkezleri ve genel bulutlardaki hibrit bulut ortamlarında veri-yoğun iş yüklerinin yönetilmesi ve ölçeklendirilmesi için bir zorunluluktur. Dell Technologies Cloud bu tutarlı hibrit bulut deneyimini, artık çok çeşitli benzersiz gereksinimleri karşılayan, ek altyapı seçenekleri ile birlikte sunuyor. Müşteriler artık uygulamaları nerede bulunursa bulunsun, tek bir platformda, geleneksel uygulamaların yanı sıra Kubernetes ve bulut-yerel geliştirme sürecini destekleyerek geliştiricileri ile operasyon ekiplerini daha uyumlu bir hale getirebilirler.”

Dell Technologies Cloud Kubernetes Desteği Ekliyor

Kuruluşlar bir yandan geleneksel, sanallaştırılmış uygulamaları çalıştırırken diğer yandan da bulut-yerel uygulama geliştirme sürecini hızlandırmaya devam ediyor. Kuruluşların her iki zorunluluğu dengelemelerine yardımcı olmak için Dell Technologies Cloud, VMware PKS on Dell EMC VxRail otomatik dağıtımını destekleyecek, Kubernetes ve kapsayıcıları için entegre destek seçeneği ekleyecektir. Bu, kuruluşların esnek ve güvenli bulut-yerel yaklaşımlarını daha hızlı benimsemelerine yardımcı olur. Bu uygulama Dell Technologies Cloud Platformları müşterilerine geleneksel ve bulut-yerel iş yükleri için tek bir tutarlı platform sağlarken birden fazla küme ve geliştirilmiş otomasyon, performans ve güvenliği kapsayan tam yaşam döngüsü yönetimi ile dağıtım ve operasyon süreçlerini düzene sokar.

Dell Technologies Cloud Onaylı Tasarımlarla Tanışın

Yeni Dell Technologies Cloud Onaylı tasarımlar hibrit bulut ortamları inşa eden kuruluşlara ek altyapı seçenekleri sunuyor. Onaylı tasarımlar; VMware Cloud Foundation onaylı, Dell EMC türünün en iyisi bilgi işlem, depolama ve ağ oluşturma seçeneklerini kullanan dağıtım rehberliği ile önceden teste tabi tutulmuş altyapıdan oluşuyor. Kuruluşlar artık depolama ve bilgi işlem seçeneklerini bağımsız olarak ölçeklendirerek çeşitli iş yükü taleplerini karşılayabilirler ve bu da, altyapı-yoğun uygulamaların en etkili şekilde desteklenmesini sağlar. Yeni Onaylı Tasarımlar arasında şunlar yer alıyor:

  • – Dell EMC depolama dizileri, Ağ Dosya Sistemi (NFS) protokolüne ek olarak, iş yükü etki alanlarında birincil depolama olarak Fiber Kanalı kullanmak için VMware Cloud Foundation onaylı ilk depolama dizileridir. Bu, bağımsız kapasite ve entegre veri koruması gibi gelişmiş özellikler de dahil olmak üzere, müşterilere benzersiz harici depolamaya özgü gereksinimleri olan iş yükleri için dağıtım esnekliği sunar.
  • – VMware Cloud Foundation ile birlikte çalışma işlevi sayesinde, yöneticiler maksimum kaynak kullanımı elde edebilir. Bunu, müşterilerin depolama kaynaklarını dinamik bir şekilde tahsis etmelerine ve iş yüklerini gerektiği şekilde ayrı sürücülere atamalarına olanak veren PowerEdge MX sunucular ve OpenManage Enterprise – Modular Edition mümkün kılıyor.

Dell Technologies Cloud Hizmet Olarak Veri Merkezi satışa sunuluyor

Dell Technologies World 2019’da tanıtılan, tam yönetilen Dell Technologies Cloud Hizmet Olarak Veri Merkezi, VMware Cloud on Dell EMC, şimdi ABD’deki müşteriler için satışa sunuluyor ve müşteri veri merkezlerinde ilk kez pazarlanan VMware “Project Dimension” çözümü haline geliyor. Buna ek olarak, Dell EMC artık VMware Cloud on Dell EMC için veri koruması sağlayan, tercih edilen bir ortak haline gelmiştir ve bu da, kuruluşların hem önemli ek Dell EMC veri koruması çözümleri desteğinden yararlanmalarını hem de VMware Cloud on Dell EMC çözümünü kullanmalarını mümkün kılıyor.

VMware bulut araçları ile Dell EMC VxRail hiper bütünleşik altyapısı arasında üstün entegrasyon sağlayan bu çözüm, genel bulutun müdahalesiz işletim kolaylığı ve aboneliğe dayalı fiyatlandırma imkanı ile tesis içi altyapının güvenliğini, denetimini ve performansını bir araya getiriyor.

Dell Technologies Cloud esnek tüketim seçenekleri ve genişletilmiş hizmetleri müşterilerin başarılarına hız verir

Flex on Demand’in kullanılması, kuruluşların Dell Technologies Cloud’u dağıtabilmelerini ve sadece kullandıkları teknoloji için ödeme yapmalarını sağlar. Bu, kullanıma uygun olacak şekilde, yukarı ya da aşağı yönlü olarak ayarlanabilen esnek kapasite ve ödeme seçeneklerine erişimi kapsar.1 Flex on Demand müşteriler için önbellek kapasitesini basitleştirerek sadece kullanılan kapasite için ücretlendirme yapar. Böylece, müşteriler dağıtılan tüm kapasite için ödeme yapmadan, tesiste genel bulut benzeri bir çevikliğin keyfini çıkarabilirler. Bu yaklaşım, kuruluşlara yeni projeleri desteklemek için gerekli teknoloji kaynaklarına ödeme yaparak daha hızlı yenilik yapma özgürlüğü de verir.

Bunlara ek olarak yeni Dell Technologies Cloud için ProConsult Geçiş Hizmetleri, kuruluşların Dell Technologies Cloud tekliflerinin avantajlarından daha hızlı yararlanmalarına yardımcı olan, olgun ve fazlasıyla tekrar edilebilir bir geçiş çerçevesi kullanır. Bu kalitesi kanıtlanmış yaklaşım buluta geçiş süresini kısaltır ve müşterilerin daha öncelikli girişimlere odaklanmalarını sağlar.

Dell Technologies, Unified Workspace’i Tanıttı
İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

​Acer, Yeni Chromebook Serisini Tanıttı

Previous article

Acer, Yeni Nesil eSpor Platformu Planet9’u Tanıttı

Next article

You may also like

More in Teknoloji