Teknoloji

Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge ile Herkes için Mükemmel Fotoğraflar

0

Akıllı telefonların insan hayatındaki yerinin hızla artmasıyla önemli anlar daha fazla kaydedilmeye başladı. Akıllı telefon kamera teknolojisinin  öncülerinden Samsung, Galaxy serisinin son ürünleri Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge ile herkesin kullanımına uygun kamera modları geliştirdi.

Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge, 5MP ön kamerası ve 16MP arka kameralarının yanı sıra her an yüksek seviyede fotoğraf kalitesi sunuyor. Düşük ışıkta üstün performans veren akıllı telefonlarda bulunan gerçek zamanlı otomatik HDR ile üst düzey fotoğraflar çekmek herkes için çok kolay hale geliyor.

Hangi çekim modu yaşam tarzına uyuyor?

Yemek meraklılarına özel olarak geliştirilen “yemek modu” ile en karmaşık yemekler en ince detayına kadar paylaşıma uygun olarak kaydedilebiliyor. Sosyal medyada yemeklerini paylaşan kitlenin her geçen gün arttığı günümüzde, fotoğrafların daha sıcak ve etkileyici çıkmasını sağlıyor.

Sporla ilgilenenler içinse önemli anları yakalamak zor olabiliyordu. Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge hızlı çekim, yavaş çekim ve spor modu ile en hareketli pozların yakalanmasını mümkün kılıyor. Yoga meraklıları hareketlerini hızlandırarak kaydedebilirken, dans meraklıları en hızlı figürlerini yavaş çekimde kaydedebiliyor.

Gezginler içinse bir karede tüm manzarayı yakalamak önem taşıyor. Samsung’un 360 derecelik açıya varan çekimlere imkan tanıyan fotoğraf teknolojileri sanal çekim, Surround foto ve geniş selfie keyifli anları ölümsüzleştiriyor.

Moda ve güzellik meraklıları ise seçmeli odak ve güzel yüz modu ile en kusursuz çekim fırsatı elde ediyor.. Kullanıcılar daha büyük gözler ve kusursuz bir cilt detaylarını  tek bir tuşla gerçekleştirerek paylaşıma uygun hale getirebiliyor.

Blogger’lar içinse özel olarak oluşturulan “ses ve çekim” modu 9 saniyeye kadar fotoğraflara ses eklenmesini sağlıyor. Galaxy S6 ve Galaxy S6 edge ile animasyonlu GIF hazırlamak da sadece bir tuşla gerçekleşiyor

Profesyonel fotoğrafçılar içinse tüm detaylara hakim olma olanağı sunan S6 ve S6 Edge, ISO, beyaz dengesi, pozlama, alan derinliği ya da renk paletlerinin ayarlanması gibi seçeneklere de sahipAyrıca otomatik olarak eklenen ya da kullanıcılar tarafından daha önceden kaydedilen filtreler de kullanıcılara hız kazandırıyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Dell, Avrupa’daki İlk Nesnelerin İnterneti (IoT) Laboratuvarını Açtı

Previous article

Starbucks’tan Yaz Sürprizi: Mango Passion Fruit Cheesecake

Next article

You may also like

More in Teknoloji