Teknoloji

Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge Kullanıcı Deneyiminin Çıtasını Yükseltiyor

0

Samsung Electronics, yeni amiral gemileri Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge ile en iyi kullanıcı deneyimini sunmayı vadediyor. Kullanıcıya telefonun ekranını uyandırmadan bildirimlere ya da saate bakabilme imkânı sunan “Always On Display” (Daima Açık Ekran) gibi yeni özelliklerle donatılan yeni Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge, akıllı telefon deneyiminin çıtasını yükseltiyor.

Geliştirilmiş Görünüm ve His

Kullanıcı deneyimi açısından en görünür değişikliklerden biri telefon simgelerinde gerçekleşti. Daha önceki Galaxy cihazlarında farklı şekillerde simgeler içerirken, Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge, daha düzenli ve görsel olarak daha hoş bir görünüm yaratmak için köşeli yuvarlak simgeler içeriyor. Samsung, yeni Galaxy ürünlerinde kilit ve anasayfa ekranlarında da sadeleştirmeye gitti. Kullanıcılar artık kilit ekranında bulunan iki kısayol simgesinidiledikleri uygulamalar ile değiştirebiliyorlar.

Kamera deneyiminin de değişime uğradığı Galaxy S7 ve S7 edge’te, işlev simgelerini daima görünür kılmak için ekranın üst ve alt bölümlerine siyah bant yerleştirildi. Ayrıca kullanıcılar kamera modlarından en cok kullandıklarını ana ekrana yerleştiriyor ve bu simgeye dokunarak kamerayı hemen bu modda açabiliyorlar.

Marshmallow ile Gelişmiş Kullanılabilirlik

Galaxy S7 ve Galaxy S7 edge, yeni özellikler sunan Android 6.0 Marshmallow işletim sistemiyle daha gelişmiş bir kullanım vaat ediyor. Standart Android tarayıcısından çok daha iyi bir gizlilik ve işlevsellik sunan Samsung Internet 4.0 ve kullanıcılara uygulamalar içerisinde kendi favori uygulamalarını yönetme imkânı veren Cross App, kullanışlı özellikler arasında dikkat çekiyor.

Güncellenen Smart Switch özelliği, kullanıcılara, cihazlarının sabit USB bağlantısı ile diğer akıllı telefonlara bağlanarak sadece veri dosyalarını değil, önceki Galaxy modellerinde olduğu gibi ana ekran tasarımlarını ve diğer telefon ayarlarını da transfer edebilme olanağı sağlıyor.

Gelişmiş Edge Ekranı Kullanıcı Deneyimi

Galaxy S7 edge’in gelişmiş edge ekranı, Kullanıcı Deneyimi’nde en dikkat çekici yenilik olarak öne çıkıyor. Edge ekran, sadece estetik bir şıklık sağlamaktan ziyade pratik işlevler ve sıkça kullanılan içerik ve görevlere kolay erişim sağlayacak şekilde geliştirildi.

Bunu gerçekleştirmenin yollarından biri edge kenarın genişletilmesiydi. Galaxy S6 edge ve Galaxy S6 edge+’ın edge kenarı en-boy oranını 260 piksele çıkarırken, Galaxy S7 ve S7 edge’in edge kenar büyüklüğü, kullanıcıların daha büyük bir panelde daha zengin bir içeriğe ulaşmaları için neredeyse iki katına çıkarıldı. 550 piksellik ekran, üçüncü parti uygulamalara edge ekranda daha da fazla içerik gösterme imkânı sağlarken, yatay konumlandırması, okumayı kolaylaştırıyor.

Galaxy S7 edge, edge ekrana eklenen özellikler sayesinde kullanıcılara çok daha hızlı kullanımolanağı sunuyor. Yeni fonksiyonlar arasında yer alan Görevler Paneli, sıkça kullanılan uygulama özellikleri ve görevlerine kısayol sağlarken; Hızlı Araçlar Paneli ise cetvel, pusula ve kişiye göre ayarlanabilen fener gibi araçlarla günlük yaşamı kolaylaştırıyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Kingston’dan Yüksek Korumalı İki Yeni USB Sürücü

Previous article

Huawei 4.5G Desteği ile Dijital Dönüşümü Ülkemizde de Sürdürüyor

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Teknoloji