Teknoloji

GIGABYTE B450 AORUS Anakart Serisini Sundu

0

GIGABYTE, yeni b450 AORUS Anakart serisinin duyurdu. Bu yeni modeller, AMD Ryzen işlemcilerin tüm spektrumunu destekler ve AMD StoreMI gibi yenilikçi teknolojilere sahiptir ve geleneksel HDD’leri yalnızca SSD’lerde bulunan hız seviyelerine yükseltir. Bilgisayar deneyimlerindeki mükemmellik, entegre I / O koruması, yeni nesil Wi-Fi ve USB Tip-CTM bağlantısı gibi kullanım üstünlüğü ayrıntıları ile sağlanıyor. Yeni bir zırh tasarımı, anakartın en kritik alanlarından biri için gelişmiş bir soğutma çözümü sağlarken, AORUS falcon’un hatlarını vurgular.

Bu lansman ile GIGABYTE, AORUS modelleri için yeni bir adlandırma şeması da sunuyor. B450 AORUS PRO ve B450 AORUS ELITE ile AMD’den gelen B450 yonga setine dayanan en iyi seçenekler olarak daha fazla aşina olan terminolojiyi kullanarak model hiyerarşisini daha iyi temsil eder.

Tüm 2. Jen Ryzen CPU’lar için gerçek optimizasyon, güçlü bir güç tasarımı gerektirir ve en yüksek kalitede tüm güç gereksinimlerini karşılar, anakartlar güç konektörlerinin içinde sağlam iğneler kullanır.

Çift M.2 tasarımı ve iki M.2 termal muhafazası ile, bağlantı seçeneklerinin cephaneliği, genellikle son teknoloji platformlar için ayrılan alanı kullanır. Bu özellik, mümkün olan en yüksek depolama performansına ulaşmak ve bunu sürdürmek için şekillenmiştir.

B450 AORUS PRO WIFI ve B450 I AORUS PRO WIFI, tüm oyun ve medya akışı sevenleri için en yeni nesil bir ürün olan Intel® Dual Band 802.11ac WIFI ile öne çıkıyor. Kompakt form faktörüne rağmen, Mini-ITX modeli, Intel Dual Band 802.11ac Wave 2’nin ek avantajları ile daha da ileriye adım atıyor.

WIMA ve Chemicon ses kapasitörleri ile eşleştirilen güncellenmiş ALC1220-VB ses kodekleri, oyun oynarken, film seyrederken veya müzik dinlerken yepyeni bir evren sunabilen mükemmel bir yerleşik ses deneyimi sunar. Ses iletişiminin netliği de, özellikle SNR’nin artık 110dB (A) ‘ya yükseltildiği ön mikrofon jakı kullanıldığında yükseltiliyor.

B450 AORUS anakartlarının zengin özellikli arka paneli, hem modern uygulamalar için gerekli tüm bağlantı seçeneklerini hem de Tip-C ve Tip-A konektörleriyle birlikte USB 3.1 Jen2 dahil geleceğe hazır çözümler sunuyor. Premium AORUS görünümünü her zaman korumak ve kullanıcıların rahatlığını dikkate almak için I / O koruması artık anakart üzerinde entegre edilmiştir.

Fan Stop’lu Smart Fan 5, bu anakartlarda bulunan çok beğenilen soğutma teknolojisidir ve yoğun yükleme senaryoları sırasında anakartın diğer tüm bileşenlerle birlikte soğutulmasında önemli bir rol oynar. Anakart boyunca yerleştirilen çoklu hibrit fan başlıkları ve sıcaklık sensörleri, bu teknolojinin özüdür ve platformun en uygun koşullarda çalışmasını sağlamak için güçlü bir yazılım paketi ile birlikte çalışır.

Çoklu programlanabilir LED aydınlatmalı bölgeleri, çarpıcı efektleri ve 16,8 milyon rengi olan gelişmiş RGB Fusion aydınlatma sistemi ile güçlendirilen B450 AORUS Anakartlar, inanılmaz bir kişiselleştirme seviyesi sunar. Anakartın dört bir yanında bulunan 4-pinli başlıklar üzerinden 12V ve 5V dijital LED şeritleri için destek, her bilgisayarın benzersiz görünmesi için sonsuz yollar sağlar.

Özel GIGABYTE Ultra Durable bileşenleri, özel metal korumanın ağır grafik kartlarını desteklemek için yuvaların gücünü artırdığı ve ortak BIOS arızalarına karşı önde gelen koruma olan DualBIOSTM gibi zaman kazandıran bileşenler, bu anakartların zaman testine dayanma yeteneğini pekiştiriyor.

B450 AORUS Anakartlarının başlangıç dizisi, AT4 form faktörünü kullanan B450 AORUS PRO WIFI, B450 AORUS PRO ve B450 AORUS ELITE, mATX çözümü olarak B450 AORUS M ve Mini-ITX, B450 I AORUS PRO WIFI’dan oluşmaktadır.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

TAB Gıda Dijital Pazarlama Direktörü Burak Akın ile eSpor Üzerine Konuştuk

Previous article

Beşiktaş Esports, Street Fighter Oyuncusu Luffy’yi Transfer Etti

Next article

You may also like

Comments

Comments are closed.

More in Teknoloji