Teknoloji

En İnovatif 13. Şirket Huawei

0

Dünyanın üçüncü büyük akıllı telefon üreticisi konumunda olan Huawei, mobil ağlar, mobil cihazlar, altyapı teknolojileri konularındaki uzmanlığı ve tüm bu alanlarda sürdürdüğü başarılı iş ortaklıkları ile dünyanın öncü bilgi ve iletişim teknolojileri markalarından biri olarak sektördeki varlığını sürdürüyor.

Fast Company tarafından inovasyon yolunda attığımız adımların takdir ediliyor olması bizler için de gurur verici diyen Huawei Ürünler ve Çözümler Grubu Başkanı ve İcra Direktörü Ryan Ding, “Huawei’de en önemli amaçlarımızdan ve değişmez prensiplerimizden biri, daha bağlantılı ve inovatif bir dünya yaratmaktır. Bu algı, inovasyon yolundaki pozitif adımlarımızın ve bilgi toplumu inşa etme çabalarımızın önemli bir yansımasıdır” dedi.

Huawei Analiz Birimi Direktörü Peter Jarich ise konuyla ilgili olarak; “Huawei’nin Ar-Ge alanında devam eden yatırımları, şirket için övünç kaynağıdır. Büyüme hedeflerinin de ötesinde, müşteri odaklı inovasyon ve dengeli veri akışı, gelecekte ağ teknolojileri açısından çok daha önemli bir hale gelecek” dedi.

Vodafone İnovasyon ve Mimari Direktörü Matt Beal de yaptığı açıklamada; “Vodafone’da inovasyon ve araştırma süreçlerine yaptığımız yatırımlarla, iş ortaklarımız ile birlikte yeni teknolojilerin gelişimine katkıda bulunuyoruz. Bu doğrultuda, Huawei ile birlikte şirket içi Ar-Ge faaliyetlerimizi geliştirirken, dünya genelindeki müşterilerimize sunduğumuz hizmetin kalitesini de önemli ölçüde artırıyoruz” dedi.

Huawei Ar-Ge yatırımları ile inovasyona odaklanmayı kararlı bir şekilde sürdürüyor

  • Huawei, bilişim sektöründe, gelirinin %10’unu araştırma ve geliştirmeye ayıran birkaç büyük teknoloji şirketinden bir tanesi.
  • Huawei’nin 2014 yılı Ar-Ge yatırımları toplamda 40,8 milyar yuan (6,6 milyar dolar) olarak açıklandı. Huawei kümülatif olarak son 10 yılda (2005~2014) Ar-Ge için 190 milyar yuan’dan fazla (30,7 milyar dolar) yatırım gerçekleştirdi.
  • Huawei çalışanlarının %45’i Ar-Ge alanında görev yapıyor.
  • Huawei, Dünya Fikri Mülkiyet Örgütü (WIPO) verilerine göre, patent başvuruları alanında da liderliği elinde bulunduruyor.
  • Huawei dünya çapındaki 16 Ar-Ge merkezi ve aralarında Almanya, İsveç, İngiltere, Fransa, İtalya, Rusya, Hindistan ve Çin’in de bulunduğu 36 ortak inovasyon merkezi ile dünya çapında inovasyon odaklı işbirlikleri gerçekleştiriyor.
İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

World of Warships’e Beklenen Güncelleme Geldi!

Previous article

Sony Xperia Z5, Sony Extra Bass Kulaklık ile Beraber Türk Telekom Mağazaları’nda

Next article

You may also like

More in Teknoloji