Teknoloji

Huawei P9 ve P9 Plus’a Yüksek Talep

0

P9 ve P9 Plus’ın, satışa sunulmalarını takip eden ilk 6 hafta içinde Çin, Fransa, Finlandiya ve İngiltere’ye, 2,6 milyon adet sevkiyat gerçekleştirildi. Bu rakam aynı zamanda, Huawei P9’un P8’e göre %130 oranında daha yüksek bir satış başarısı elde ettiğine de işaret ediyor.

Bu göz alıcı sonuçlarla birlikte Huawei, küresel pazardaki payını %8,5 oranına yükseltti ve dünyanın ilk 3 akıllı telefon üreticisi arasındaki yerini daha da sağlamlaştırdı.

Huawei, 2016’nın ilk çeyreğinde küresel pazarda 28,3 milyon ürünün sevkiyatını gerçekleştirirken, geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre %64^ oranında bir sevkiyat artışına da imza attı. Huawei ayrıca, bölgesel pazarlarda da gözle görülür bir büyüme gerçekleştirdi.

  • Büyük Oranda Artan P9 Satışları: Huawei P9 tanıtıldığı günden itibaren ciddi bir popülariteye de kavuştu ve son derece önemli ön sipariş ve satış rakamlarına ulaştı. Örneğin Çin’de; Londra tanıtımının ardından Huawei P9 için 5 milyondan fazla ön sipariş geçildi.
  • P9 – P8 Satışları: Çin dışındaki küresel marketlerde, P8’e göre %130 oranında daha fazla Huawei P9 satışı gerçekleştirildi. Fransa’da ise P9 satışları P8’e göre %1000 oranında daha fazlaydı. Polonya ve Finlandiya’da bu oran %400 olarak açıklanırken İngiltere’de ise Huawei P9, P8’e göre %300 oranında daha yüksek satış rakamlarına imza attı.
  • Küresel Pazarlarda Artan Bilinirlik: P9’un Londra’daki küresel tanıtımının ardından, ürün birçok farklı bölgede çeşitli tanıtım kampanyalarıyla ilgi çekmeye devam etti. Mısır’ın başkenti Kahire’de düzenlenen Moda Festivali’nde Huawei ana sponsorluğu üstlenirken, dünyaca ünlü birçok isim, Huawei P9’un tanıtım aktivitelerinde boy gösterdi. Ünlü modeller, P9’la selfie çekmekten de geri kalmadı. Hong Kong’da ise Huawei dünyanın önde gelen fotoğrafçılarından Water Poon ve ünlü aktör Simon Yam ile özel bir görsel açık hava projesi gerçekleştirdi. Almanya’da da büyük ilgi gören Huawei P9, ülkenin önemli teknoloji yayınları Hardware Luxx ve Allround-PC tarafından, tavsiye ve teknoloji ödüllerine layık görüldü.

Huawei Tüketici Elektroniği Ürünleri İş Birimi CEO’su Richard Yu yaptığı açıklamada; “Huawei kusursuz tasarımdan ve teknolojik inovasyon odaklı ürünler ortaya koymaktan vazgeçmeyecektir. Huawei’nin en üst düzey ürünlerinden biri olan P9, küresel pazarda birçok kullanıcının daha önce hiç olmadığı kadar ilgisini çekmeyi başarmış bir ürün olarak teknoloji severlerle buluştu. Huawei P9 ve P9 Plus’ın dünya çapında gördüğü bu yoğun ilgi, ürünlerimizin artık tamamen evrensel bir konuma geldiğine de işaret etmektedir” dedi.

Huawei’nin Leica ile gerçekleştirdiği iş birliği ile ortaya çıkan P9 çift lensli kamerasıyla, son derece şık bir akıllı telefonla en güzel fotoğraf karelerinin elde edilmesi için tasarlandı. Huawei P9 akıllı telefon fotoğrafçılığını bir sonraki boyuta taşırken, kullanıcıların hem renkli hem de siyah beyaz çekimlerde en göz alıcı sonuçları almalarını sağlıyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Acer ve Starbreeze StarVR İçin Anlaştı

Previous article

Overwatch’a Rekabet Modu Geliyor  

Next article

You may also like

More in Teknoloji