Teknoloji

Lenovo, 2014 İkinci Çeyrek Sonuçlarıyla Daha Da Güçlü!

0

Lenovo Group’un, 2014 ikinci çeyrek sonuçları; yıldan yıla %18 artışla 10.4 milyar dolar gelir ve %22 artışla 264 milyon dolar vergi öncesi kazanç olarak açıklandı.

Lenovo’nun geçen yıla oranla kazancını %23 artırarak 214 milyon dolara ulaşması, pazar payı ve finansal performans anlamında bir kilometre taşı oldu. Lenovo rekor büyümeyle PC pazarında %19.4 pazar payına ulaşarak dikkat çekerken, ayrıca telefon pazarında da güçlü bir yükseliş gösterdi.

Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu Avrupa/Orta Doğu/Afrika (EMEA) bölgesinin bu çeyrekteki geliri ise 2.8 milyar dolara ulaştı ve Lenovo’nun toplam gelirinin %27’sini oluşturdu. EMEA bölgesi, PC payında rekor kırarak ilk kez dizüstü bilgisayar alanında liderliğe yükselirken, akıllı telefon sevkiyatında da 1 milyon cihazı aştı.

Lenovo CEO’su Yuanqing Yang ise konuyla ilgili ; “Rekor PC payımız, dünya çapında tablet pazarında ilk kez 3. sırada yer almamız ve daha da önemlisi akıllı telefon pazarında 4. sırada olmamız, bu çeyreği Lenovo için bir kilometre taşına haline getirdi. Motorola Mobility ve IBM’in satışlarının da sonuca yaklaşmasıyla büyümek için fırsatların arttığını görüyoruz” dedi.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Dünya Çapında PlayStation 4 Satışları 10 Milyonu Aştı

Previous article

AVIS Boğaziçi Rallisi’nde Birincilik Bostancı-Vatansever Ekibinin

Next article

You may also like

More in Teknoloji