Teknoloji

LG Smart TV’ler webOS İle Daha Eğlenceli

0

 LG’nin yeni platformu webOS, Smart TV kullanımına yeni bir boyut getiriyor.

 LG Electronics, yeni webOS sistemini LG’nin yeni Smart TV platformu olarak kullanıcılara sunuyor. Yeni işletim sistemi akıcı ve çok eğlenceli bir kullanıcı ara yüzüne olanak tanıyor. Ayrıca geliştiricilere sunduğu yeni uygulamalarla birlikte LG Smart TV’lerin diğer cihazlarla uyumluluğu açısından da son derece kolay bir kullanıma sahip.

Kullanım kolaylığı ve rahat bağlantı olanağı

2014 model LG Smart TV’lerde bulunan webOS işletim sistemi Smart TV kullanımını en üst düzeyde kolaylaştırıyor. Kullanıcı webOS işletim sistemine ait Smart TV’lerini ilk defa açtığında, ekranda BeanBird adında sempatik bir animasyon karakteri beliriyor ve tüm kurulum aşamasında kullanıcıya yardımcı oluyor. İzleyicinin tek yapması gereken Sihirli Kumanda’yı hareket ettirmek ve OK tuşuna basmak. webOS aynı zamanda harici bir cihazın TV’ye bağlandığını hemen algılıyor ve bu cihazla ilgili özel ayarları da ekrana getiriyor.

Anında erişim ve kolay içerik aktarımı

Ekranın alt kısmında bulunan soldan sağa kaydırılabilir yeni Launcher menüsü webOS’un en dikkat çekici özelliklerinden. Launcher menüsü, Smart TV içeriği ve diğer harici cihazlar arası geçişi kolay hale getirmesinin yanı sıra bir içeriği indirirken aynı anda TV izleme veya oyun oynama gibi aktiviteleri de mümkün kılıyor.

Yeni İçerik Keşfetmek Artık Çok Kolay

Birçok özelliği bulunan webOS işletim sistemi aynı zamanda LG’nin seçkin uygulamalarına da yer veriyor. Kullanıcılar LG Mağazası sayesinde en eğlenceli oyunlara ve film içeriklerine Smart TV platformundan ulaşabiliyorlar.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Wargaming World of Warplanes İçin Yeni Modunu Açıkladı

Previous article

ViewSonic Epsilon eSports ile Ortaklığını Duyurdu

Next article

You may also like

More in Teknoloji