Teknoloji

Logitech G’den Yeni Oyuncu Kulaklıkları

0

Oyun ekipmanları alanında yenilikçi ve lider marka Logitech, oyun tutkunları için iki yeni oyun kulaklığı geliştirdi: Logitech G933 Artemis Spectrum Wireless Gaming Headset ve Logitech G633 Artemis Spectrum™ Gaming Headset. Üstün ve çok yönlü bir ses deneyimi sunan patent başvurusu yapılmış Pro-G sürücüleri olan yeni kulaklıklar, Logitech’in 25 yılı aşkın deneyime sahip ses mühendisliği ekibi tarafından özel olarak tasarlandı.

Logitech Başkan Yardımcısı ve Gaming Genel Müdürü Ujesh Desai yeni kulaklıklar ile ilgili değerlendirmesinde, “ Araştırmalarımız sırasında bugüne dek oyuncular için gerçek anlamda yüksek kalite bir kulaklık üretilmediğini gördük. Bunun üzerine ses ekibimize bu kulaklıkları yapabilmeleri için meydan okuduk. Bir oyuncu ve müzisyen olarak bu ürünleri tasarlayıp bana sunduklarında büyük heyecan duydum” dedi.

Tamamen kişiye özel olarak ayarlanabilen kulaklıklar RGB ışıklandırması, değiştirilebilir arka aydınlatmalı hoparlör plakaları ve programlanabilir G-tuşları içeriyor. Logitech Oyun Yazılımı ile birlikte eşleştirildiğinde ses ayarlarını özelleştirebiliyor, kişisel ses profilleri yaratabiliyor ve favori EQ1 değerlerini kolayca kaydedebiliyorsunuz.

· Üstün Çok Yönlü Ses

Patent başvurusu yapılmış Pro-G ses sürücüleri, ses tutkunu oyunseverlerin talep ettiği performansı sağlayan karma (hybrid) ağlı materyallerden yapılmıştır. Pro-G sürücüler, en sevdiğiniz müzikten geniş oyun soundtrack’lerine kadar dilediğiniz tüm müzikler için üst düzey bir kulaklıktan bekleyebileceğiniz bir performansta temiz ve hassas tiz, derin ve zengin bas deneyimi sunuyor.

Logitech G633 ve G933, hem Dolby hem de DTS Headphone: X2 surround seçeneklerini aynı anda oyunculara sunan ilk kulaklıklardır. Pro-G sürücüleri ve surround ses teknolojileri oyunda gerçek yaşamda olduğu gibi mekânsal farkındalık yaratarak ve etrafınızdaki sinsi düşmanlarınızı açık şekilde duymanızı sağlıyor veya özel ipuçları veriyor. DTS Headphone: X teknolojisi kullandığı kalibrasyon ile 7.1’e kadar ses kanallarını ve kişiselleştirme için çoklu seçenekleri destekleyerek oyunseverleri ve ses tutkunlarını daha önce olmadığı kadar bir stüdyo ortamı deneyimine yaklaştırıyor. DTS Headphone:X ve sinematik ses alanında uzun tarihçesi olan Dolby’nin kombinasyonu, oyunculara gerçek ve rakipsiz bir ses deneyimi sunuyor.

· Çoklu Platform Desteği ve Ses Karıştırma

Logitech G633 ve G933, hem PC, hem mobil cihazlar, hem de PlayStation® 4 ve Xbox One™ gibi konsollar ile çalışabiliyor. Logitech G633 tek bir USB bağlantısı ve tek bir analog girişle iki ayrı cihaza aynı anda bağlanıp seslerini karıştırabilirken, Logitech G933 bir USB mix adaptör ve iki analog girişi ile üç ayrı cihaza aynı anda bağlanabiliyor ve bu üç cihazdan gelen sesleri karıştırabiliyor.

Artık PC’de oyun oynarken bir yandan düşmanlarınızı uzaklaştırıp, aynı anda eş zamanlı olarak cep telefonunuzdan pizza siparişi verebilirsiniz. Ayrıca, USB bağlantısı ve RCA ses çıkışı üzerinden ev sinema sisteminizle de çalışabilen Logitech G933’ün sunduğu mükemmel kablosuz ev sinema sistemi deneyimi ile oturma odanızda alıcınıza ya da TV’nize bağlı tüm medyayı dinleyebilirsiniz.

· Kişisel Programlama ve RGB Işıklandırma

Aydınlatmadan G-Tuşlarına ve kişiselleştirilebilir seslerden özel etiketlemelere kadar kulaklığınızı istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz. Logitech Oyun Yazılımı’nı kullanarak aydınlatmayı, ses ve tuşları programlayabilirsiniz. RGB aydınlatmasının ışığı 16.8 Milyon renge kadar ayarlayabilir ve kesintisiz oyun deneyimi için özel oyun makrolarınızı üç adet programlanabilir G-tuşuna atayabilirsiniz. Ekolayzır yazılımı ile ses ayarlarınızı kişiselleştirebilir ve kişisel ses profilleri yaratabilirsiniz.

· Kablosuz veya Kablolu

Kablolu bir oyun kulaklığı Logitech G633′ün yanı sıra Logitech G933, 2,4 GHz ultra düşük kablosuz bekleme süresi ile hem kablolu, hem de kablosuz oynayabilme özelliği sunuyor. Alternatif olarak, dahili analog kabloyu ve kulaklık üzerinde bulunan 3.mm’lik analog girişi kullanarak pil gücünü tüketmeden oyun oynayabilirsiniz. Kablosuz USB mix adaptör ise analog ses veya mobil cihazınızı kablosuz olarak kullanma imkânı sunuyor.

· Logitech G933 Artemis Spectrum Kablosuz Oyun Kulaklığı ve Logitech G633 Artemis Spectrum Oyun Kulaklığı Eylül 2015 itibariyle satışa sunulacak.
İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Türkiye Video Oyun Pazarı, Turnuvaya WSVG ve G2A ile Doyacak

Previous article

AMD Radeon R9 Nano ile 4K Keyfi

Next article

You may also like

More in Teknoloji