Teknoloji

MasterCard Masters of Code Hackhaton Yaklaşıyor

0

MasterCard, dünyanın en iyi yazılım geliştiricilerine açık global yarışmasını Türkiye’ye getiriyor. Yazılım maratonu için seçilen 10 şehir arasında İstanbul da yer alıyor.

“Masters of Code” adlı yarışma, AngelHack organizasyonuyla 3-4 Ekim’de Koç Üniversitesi Şişli Yerleşkesi’nde yapılacak. Turnuvanın jürisinde yer alacak isimler de belirlendi. MasterCard Güneydoğu Avrupa Bölge Müdürü Mete Güney, MasterCard Türkiye Ülke Müdürü Yasemin Bedir, Mastercard Hızlı Gelişen Avrupa Ülkeleri Ürünlerinden Sorumlu Başkan Yardımcısı Onur Kurşun, Internet Ekipler Amiri Serdar Kuzuloğlu, Fütürist Ufuk Tarhan, Kuluçka Merkezi Direktörü Enis Erkel, veteran yazılım geliştirici Uğur Özyılmazel, Aslanoba Grup da CTO Umut Gökbayrak ve Global Melek Yatırımcı üyesi ve Bilgi Üniversitesi Öğretim Üyesi Uğur Şeker olarak belirlendi.

Dünya çapındaki bu maratonun düzenlendiği her şehirde farklı bir konunun işlendiği etkinliğin İstanbul ayağının teması ise mağaza içi ve çevrimiçi seyahat satın alımları olarak belirlendi. Bu satın almalar oyunlaştırılmış bir uygulamada kombin edilecek. Yarışmada yazılım geliştiriciler MasterCard’ın merakla beklenen API’larını kullanarak belirli bir süre içinde projelerini tamamlayacak. En eğlenceli çözümü üretmek maratonun ana odağı olacak. Ardından yazılımcılar projeler için mentorluk ve yatırım desteği arayacak.

Eğlenerek yarışma deneyimini edinecek İstanbul elemelerinin şampiyonlarını ise büyük sürprizler bekliyor. Kazananlar, hacker kavramının doğuş yeri olan ve yazılım dünyasının başkenti sayılan Silikon Vadisi’nde yapılacak büyük finalde kozlarını paylaşacak. Final maratonunu kazanan ekip ise dünyanın ilk “Masters of Code” şampiyonu olarak anılacak ve 100 bin dolar para ödülüne sahip olacak.

Masters of Code’a katılmak ve yarışma hakkında bilgi almak için:

http://mastersofcode.com/event/istanbul-turkey

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Dünyanın İlk 12,5 inçlik 4K Hibrit Bilgisayarı: Toshiba Satellite Radius 12

Previous article

Toshiba Yeni SSD Q300 Ailesini Sundu

Next article

You may also like

More in Teknoloji