Teknoloji

SanDisk, Çığır Açan USB 3.0 Belleklerini Tanıttı

0

Flaş depolama çözümleri alanında bir dünya lider olan SanDisk, iki yeni flaş belleğini piyasaya sundu. Bunlardan ilki dünyanın en küçük USB 3.0 flaş belleği 128GB SanDisk Ultra Fit USB 3.0 Flash Drive modeli diğeri ise şirketin bugüne kadarki en yüksek kapasiteye sahip flaş belleği 256GB SanDisk Ultra USB 3.0 Flash Drive. Yeni ürünler SanDisk’in ödül sahibi USB ürünlerinin etkileyici kapasitesini ve performansını daha da geliştirerek standart USB 2.0 belleklere kıyasla 10 kat daha hızlı hale getiriyor.  Bu yüksek kapasiteler ile müşteriler dizüstü bilgisayarlarında, TV’lerinde, oyun konsollarında veya diğer eğlence sistemlerinde artık sevdikleri daha fazla videoyu, fotoğrafı ve müziği saklayabilecek.

 

Konuyla ilgili açıklama yapan SanDisk Ürün Pazarlama Direktörü Philippe Willams, “Tüketicilerin yarattığı ve tükettiği içerik kalitesi artmaya devam ederken daha sofistike dijital depolamaya talebi de artırıyor. Dikkat çekici USB 3.0 hız ve kompakt tasarımlara sahip yeni yüksek kapasiteli USB’lerimiz sayesinde kullanıcılar cihazlarındaki boş yer miktarından endişe duymadan sevdikleri daha fazla içeriğin keyfini çıkaracak. SanDisk sürekli flaş hafıza deneyimimizi geliştirmeye çalışırken tüketicinin günlük yaşamında gerçekten fark yaratacak yenilikçi ve güvenilir çözümler de sunuyor.” dedi.

 

Dünyanın en küçük flaş belleği 128GB USB 3.0 Flash Drive

Ödül sahibi SanDisk Ultra Fit USB 3.0 Flash Drive 128GB kapasite ile gelirken 16 saatlik bir Full HD videoyu bir sentten daha küçük bir alana sığdırıyor. Göze batmayan ve tak-çalıştır tasarımı ile bu küçücük flaş bellek notebook, tablet, TV, otomobil ses sistemi, oyun konsolu ve daha fazla cihazın depolama alanını genişletmek isteyen medya tutkunlarına etkileyici kapasiteyi yüksek veri transfer hızı ile birlikte sunuyor. SanDisk, 64GB kapasite ile ilk kez piyasaya sürmesinin üzerinden bir yıl geçtikten sonra kullanıcıların sistemlerinde daha fazla alan talebine paralel olarak ürünün kapasitesini iki katına çıkardı. Yeni bellek olağanüstü bir performans da sunuyor. 128GB SanDisk Ultra Fit USB 3.0 Flash Drive, 130MB/s’ye kadar çarpıcı bir hız ortaya koyuyor. Bu hız kullanıcıların içeriklerini standart USB 2.0 belleklere kıyasla 10 kadar daha hızlı aktarmasına imkan veriyor. Örneğin bu ürün ile tam boy bir film 40 saniyeden daha az bir sürede transfer edilebiliyor. 

 

SanDisk’in en yüksek kapasiteli flaş belleği

Devasa dosyaları taşımanın en popüler tercihi olan parlak SanDisk Ultra USB 3.0 Flash Drive’ın kapasitesi şimdi 256GB’ta çıkarıldı. SanDisk’in ilk 256GB’lık kapasiteye sahip USB ürünü tüketicilerin daha fazla dijital alan talebini karşılamayı amaçlıyor. Kullanıcılar artık içerisinde yüksek çözünürlüklü fotoğraflar, MP3’ler, videolar, sunumlar ve grafik dosyalarının olduğu sevdikleri tüm medyayı yanlarında taşıyabilecek. 100MB/s’ye kadar sunduğu hız ile SanDisk Ultra USB 3.0 Flash Drive, flaş bellekten bilgisayara dosya aktarırken bekleme süresini düşürüyor. SanDisk Ultra Fit 3.0 Flash Drive ürününde olduğu gibi bu ürün de aynı şekilde daha büyük dosyaları standart USB 2.0 belleklere kıyasla 10 kata kadar daha hızlı aktarabiliyor.

 

SanDisk’in yeni USB 3.0 ürünleri beş yıl garanti ve özel dosyaların güveliğini şifre koruması ile sağlamak için 128 bit şifrelemeye sahip SanDisk SecureAccess yazılımı ile geliyor. Kullanıcıların bozulmuş veya silinmiş verilerini kurtarabilmeleri amacıyla RescuePRO yazılımı için bir yıllık üyelik de veriliyor.

 

Fiyat ve bulunabilirlik

128GB SanDisk Ultra Fit USB 3.0 Flash Drive belleğin tavsiye edilen fiyatı 119.99 dolar, 256GB SanDisk Ultra USB 3.0 belleğin ise tavsiye edilen fiyatı aynı şekilde $199.99. Yeni ürünler online olarak ya da dünya genelindeki satış noktaları üzerinden satın alınabilir. Online olarak bulunabilecek yerlerin listesi için: www.sandisk.com sitesini ziyaret ediniz.

Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Cristiano Ronaldo ve Hugo Güçlerini Birleştiriyor!

Previous article

Periscope Artık Türkçe!

Next article

You may also like

More in Teknoloji