Teknoloji

TP-LINK’ten Gelişmiş Özellikli, Hızlı İki Yeni Router

0

TP-LINK, WiFi bağlantı hızını artıran ve çok işlevli iki yeni router satışa sundu. Her ikisi de 300Mbps kablosuz bağlantı hızına sahip olan ürünler, kolay kurulup kullanılıyor.

Kablosuz ağ pazarında dünya lideri olan TP-LINK, yönlendirici (router) ürün ailesine 300Mbps hıza sahip iki yeni modeli daha ekledi. TL-WR842N ve TL-WR843N model adlarına sahip olan ürünler, WiFi bağlantı hızını artırmanın yanı sıra pek çok işlevsel özellikle donatılmış.
MIMO teknolojisine sahip olan TL-WR842N, sağladığı yüksek hız ile WiFi üzerinden kesintisiz HD video ya da online oyun keyfi sunuyor. Çok işlevli bir ürün olan yönlendirici, FTP sunucu olarak uzaktayken de ağa bağlı disklerdeki dosyalara ulaşmak için kullanılabiliyor. Misafir ağı, VPN tünel oluşturma gibi özelliklerle donatılmış olan yönlendirici, gömülü medya sunucusu sayesinde müzik, video ve fotoğrafların paylaşılmasını da sağlıyor.

TL-WR842N ile beş adede kadar sanal özel ağ (VPN) tünel oluşturulabiliyor. Çeşitli şifreleme ve doğrulama algoritmaları ile son derece güvenli VPN tünel oluşturan yönlendiricinin tavsiye edilen satış fiyatı 31 USD (KDV dahil) olarak açıklanıyor.

Kablolu İnterneti Kablosuza Dönüştüren Çok İşlevli Yönlendirici: TL-WR843N

TP-LINK’in diğer yeni yönlendirici modeli olan TL-WR843N ise hem yönlendirici hem erişim noktası (Access point-AP) hem de istemci (cilient) özelliklerine sahip çok işlevli bir ürün. Servis sağlayıcının sadece kablolu olarak sağladığı internet erişimini kablosuza dönüştürmek için de kullanılabilen ürün, 300Mbps kablosuz hıza sahip.

WISP İstemci modu da olan ürün aynı zamanda ağı genişletmek için kesintisiz köprüleme yapabiliyor. TL-WR843N, tek bir kutuda birçok işlevi barındırıyor.

TL-WR843N’in pasif PoE (Power over Ethernet) desteği de bulunuyor. Bu sayede elektrik hattı ve/veya prizi olmayan yerlere de cihazı yerleştirmek mümkün oluyor. 30 metreye kadar Ethernet üzerinde enerji sağlayarak çalışabilen ürün, hem konumlandırmada esneklik sağlıyor, hem de elektrik hattı çekmek için ek maliyet getirmiyor.

WPS tuşuna basılarak son derece kolayca kurulan ürün ile hızlı, güvenli bir ağ oluşturuluyor; çok sayıda cihaz ağa kablolu ya da kablosuz bağlanabiliyor. TL-WR843N’in tavsiye edilen satış fiyatı ise 27,5 USD (KDV dahil).

Ayrıntılı bilgi için:

http://www.tp-link.com.tr/products/details/cat-9_TL-WR842N.html

http://www.tp-link.com.tr/products/details/cat-9_TL-WR843N.html

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

NVIDIA GeForce GTX 1080’i Tanıttı

Previous article

Starbucks’tan Yeni Bir Kahve Deneyimi: “Cold Brew”

Next article

You may also like

More in Teknoloji