Teknoloji

TP-LINK’ten Yüksek Hızlı Yeni Modem ve Router

0

TP-LINK, kablosuz ağ standartları arasında en yeni ve en hızlı olan 802.11ac destekli iki yeni Archer serisi ürünü satışa sundu. Archer D50 modem/router ve Archer C50 router (yönlendirici), yüksek bağlantı hızlarının yanı sıra farklı bağlantı tipi desteği ile de dikkat çekiyor.

Her iki ürün de çift kanal desteği ile eşzamanlı olarak 2.4GHz kanalında 300Mbps, 5GHz kanalında ise 867Mbps kablosuz yüksek hızlara ulaşabiliyor. Eski nesil 802.11n destekli ürünlere oranla üç kat daha hızlı kablosuz bağlantı sunuyorlar. Bu sayede evde ya da ofiste birden fazla cihazın kablosuz olarak internete bağlanması durumunda performans sorunu yaşatmayan Archer D50 ve Archer C50, üzerlerinde bulunan çift kanal destekli iki adet anten ile WiFi sinyallerinin daha geniş bir alana erişmesini de sağlıyorlar.

Archer D50 ve Archer C50’nin üzerinde USB bağlantı noktası bulunuyor. Bu sayede her iki ürüne de yazıcı vb cihazlar bağlanabiliyor ve ağa bağlanmaları ve ortak kullanmaları sağlanabiliyor. Ayrıca bu USB girişe bir harici disk takarak FTP sunucu aracılığıyla ev ya da ofis dışındayken de diskteki dosyalara ulaşmak ve paylaşmak mümkün olabiliyor.

Archer D50, birden fazla bağlantı tipi desteği sayesinde kullanıcılara esneklik  sağlıyor. ADSL desteği olan ürün, aynı zamanda üzerinde yer alan Ethernet LAN/WAN girişi sayesinde kablo/fiber modemlere de bağlanabiliyor.

Misafir ağı, Ebeveyn Kontrolü gibi özellikleri olan Archer D50 ve Archer C50 modelleri, son derece kolay kurulup yönetilebiliyor.  Her iki ürün, akıllı telefonlar üzerinden yönetmeyi sağlayan TP-LINK’in ücretsiz Tether uygulamasını destekliyor. Bu sayede Android ya da IOS destekli cihazlardan Archer D50 ve Archer C50’yi yönetmek, ebeveyn kontrolü ayarlarını yapmak ya da medya paylaşmak mümkün oluyor.

Archer D50’in Türkiye’de tavsiye edilen satış fiyatı KDV dahil 68 USD; Archer C50’nin ise KDV dahil  53 USD olarak açıklanıyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Razer, Pokemon Go’ya Özel Uygulamasını Duyurdu

Previous article

Xbox One S Türkiye’de!

Next article

You may also like

More in Teknoloji