Teknoloji

USB’den Ethernet Bağlantı Çözümü: TP-LINK UE300

0

Kablosuz ağ pazarının dünya lideri TP-LINK, pek çok kullanıcının bir sorununa daha çözüm getiriyor. Ultrabook, MacBook gibi bazı taşınabilir bilgisayarlarda Ethernet girişi olmaması nedeniyle kablo ile ağa bağlanılamıyor. TP-LINK’in yeni ürünü UE300, bu soruna çözüm sağlıyor.

USB’den bilgisayara bağlanan bir Ethernet dönüştürücü olan UE300, küçük, kullanımı rahat ve taşınabilir bir ürün. USB 3.0 Gigabit Ethernet ağ adaptörü olan ürün, hiçbir yapılandırma gerektirmiyor, bilgisayara takılarak kullanılabiliyor. Minik ve şık tasarımı ile her zaman, her yere taşınabiliyor. İçine çekilen kablosu sayesinde yer kaplamadan, kabloyu ayrıca taşıma derdi olmadan her yere götürülebiliyor. Bu özellikleri sayesinde başta iş gezileri olmak üzere seyahatlerde kablo ile internete bağlanmak gerektiğinde kurtarıcı rol üstlenen TP-LINK UE300, farklı işletim sistemlerini destekliyor; dolayısıyla hemen her taşınabilir bilgisayar ile kullanılabiliyor.

Hem USB 3.0 hem Gigabit özellikli giriş-çıkışları sayesinde veri aktarımını da çok hızlı yapan UE300, 1000Mbps hıza ulaşabiliyor. Bu sayede kararlı ve istikrarlı bir ağ bağlantısı sağlayan cihaz ile hemen her tür uygulama sorunsuz yapılabiliyor. USB 2.0 ile de geriye dönük uyumlu olan ürün, güvenliği de ihmal etmemiş. Başta gerilim koruması olmak üzere her tür güvenlik düşünülerek üretilmiş ve testlerden geçmiş durumda.

Microsoft Windows XP, Vista, 7, 8, 8.1; Mac OS 10.9, 10.10; Linux işletim sistemlerini destekleyen ürün tüm ultrabook, MacBook ve taşınabilir bilgisayarlarda kullanılabiliyor. TP-LINK, UE300’ü bu yıl içinde Türkiye’de satışa sunmayı planlanıyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

PES 2016 Voidu’da

Previous article

FIFA 2016 24 Eylül’den İtibaren Tüm Media Markt’larda

Next article

You may also like

More in Teknoloji