Teknoloji

Yandex, İstanbul Panoramalarını 6 Kat Genişleterek Yeniledi

0

Yandex, ilk olarak 2011 yılında kullanıma sunduğu, Yandex.Haritalar servisi dahilinde 360 derecelik yüksek çözünürlüklü fotoğraflarla şehirlerin ana sokak ve caddelerini sanal ortamdan gezip görmeye imkan veren panoramalarını Türkiye’nin önemli bir kısmını kapsayacak şekilde genişletti. İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Antalya, Afyon, Nevşehir, Çanakkale, Kuşadası, Didim, Bodrum, Marmaris ve Fethiye’nin sokaklarının yüksek çözünürlüklü fotoğraflarla adım adım görülebildiği panoramalara 7 şehir daha dahil oldu. Konya, Diyarbakır, Adana, Tekirdağ, Eskişehir, Sakarya ve Denizli de Yandex’in panoramaları ile artık İnternet üzerinden adım adım gezilebiliyor.

İstanbul Panoramalarının Kapsamı 6 Kat Arttı

Yandex, Panoramalar hizmetini ilk olarak kullanıma sunduğu İstanbul’da da kapsamı 2011 yılına göre tam 6 kat artırarak yeniledi. Yandex kullanıcıları, toplamda 6983 km boyunca çekilen 916.540 adet fotoğraftan oluşturulan 229.135 adet panoramik görüntüyle İstanbul’u bilgisayarlarının başından sokak sokak gezebiliyor. Ayrıca Ayasofya Müzesi, Yerebatan Sarnıcı ve Topkapı Sarayı başta olmak üzere İstanbul’daki çeşitli tarihi ve turistik yerler de Yandex’in panoramaları ile ziyaret edilebiliyor.

2015 yılında Türkiye çapında 11.283 km boyunca, 1.381.184 adet fotoğraf çeken Yandex, bunlardan oluşturduğu 345.296 panoramayı İnternet kullanıcılarının hizmetine sundu. Türkiye genelinde toplam 21 merkezi kapsayan Yandex.Panoramalar hizmeti için bugüne kadar 19.783 km boyunca çekim yapıldı. Yandex kullanıcıları, elde edilen 2.550.852 adet fotoğraftan oluşturulan 637.713 panorama ile Türkiye’nin büyük bir kısmını bilgisayar, tablet ve akıllı telefonları ile adım adım gezebiliyor.

İlker Karaş
Strateji oyunlarını sever. Sabaton ve WW2 dediğinizde akan sular durur.

Huawei “Gelecek İçin Tohumlar” Projesi Başarıyla Tamamlandı

Previous article

WD RED PRO Şimdi 6TB Kapasitede

Next article

You may also like

More in Teknoloji