Alışveriş

NIKE’tan NBA’ye Özel Kapşonlu Eşofman

0

Nike ve NBA işbirliği kapsamında özel ürünlerle dikkat çeken Nike, basketbolcuların maç öncesi ısınırken daha rahat atış yapmalarını sağlayacak ilk performans odaklı kapüşonlu eşofmanını basketbolseverlerin beğenisine sundu. Nike Therma Flex Showtime Warm-Up Jacket, ısınma sırasında oyuncuların hem en iyi performansı sergilemelerini hem de daha şık görünmelerini sağlıyor.

NBA’e Özel Yepyeni Bir Malzeme: Nike Therma Flex

Nike, hem rahat hem de yüksek performanslı bir eşofman yaratmak için Nike Therma Flex adını verdiği yeni bir malzeme geliştirdi. Bu, orta yoğunlukta polar kumaşı andıran, ancak onun tam tersi bir malzeme. Tipik bir polar giysinin iç tarafının yumuşak, dış yüzeyinin ise düz olduğunu söyleyen Parker, “yeni malzemeyi cilde temas eden yüzeyi düz, dışarısı ise son derece yumuşak olacak şekilde tasarladık. Dış yüzeydeki gözenekli dokusu ile vücut ısısının hapsedilmesini sağlayan malzemenin iç yüzeyi yumuşak ve pürüzsüz. Nike Therma Flex şimdilik yalnızca Showtime Warm-Up Jacket’ta kullanılıyor, ancak önümüzdeki süreçte oyuncular ve taraftarlara yönelik olarak bu yeni malzemeyi kullanan başka giysilerde de kullanabiliriz” dedi.

Sporcu ile birlikte hareket ediyor

Alışıldık takım eşofmanlarında kullanılan standart polar kumaşın aksine, Nike Therma Flex son derece esnek, bu da sporcuya giysi tarafından kısıtlanmadan rahatça ve hızla hareket etme olanağı tanıyor. Daha fazla hareket kabiliyeti için yanlarda özel fermuarlar yer alırken, eşofmanın kollarının aşağı kaymasını önlemek için kol ağızları lastikli.

Sahaya Hazır, İleri Teknoloji Bir Kapüşon

Çoğu oyuncu eşofmanlarını kapüşonu kapalı kullanmak istiyor, ancak kapüşon duyma ve görme duyularını kısıtlıyor, fazla bol olduğu için çok hareket ediyor ve oyuncuyu fazla terletiyor. Nike, bu sorunu çözmek için kapüşonun kulak kısmını ağdan üretti. Oyuncuların maçtan önce takım arkadaşlarını ve koçlarını rahatça duymalarını sağlayan bu ağ kısımlar, aynı zamanda fazla ısının da atılmasını sağlıyor. Kapüşonun ön kısmının şekli de sporcunun gözünün önüne gelmeyecek şekilde tasarlandığı için, kapüşon tümüyle kafaya çekildiği zaman bile oyuncunun çevresel görüşünü engellemiyor. Kapüşonun kenarlarındaki esnek malzeme de, oyuncuların dikkat dağıttığını belirttikleri bağcıklara gerek kalmadan kapüşonun tam olarak kullanıcıya uymasını sağlıyor.

Stratejik Dikişler

Nike Therma Flex Showtime Warm-Up Jacket’te dikişler üst üste gelip birbirine sürtünmesini önlemek amacıyla, eşofmanın dikişlerini forma ile aynı hizaya koymak yerine omuz arkasına alındı. Eşofmanın daha ince bir siluete sahip olmasını sağlayan bu özellik, modern bir estetik yaklaşımın eseri. Eşofmanın dikişlerinde iplik değil kaynak kullanılmış olması da, eşofmanın yüzeyini tümüyle dümdüz bir hale getirerek, dikkat dağıtabilecek unsurları ortadan kaldırıyor.

Arby’s’in Yepyeni Gurme Lezzeti Füme Kaburga

 

Ceyda Doğan Karaş
86 doğumlu. Evli, mutlu, Tauren'li. Star Wars, Doctor Who, Yu-Gi-Oh ve Blizzard delisi. 93'ten beri video oyunlarıyla fazla uğraşıyor ve hayatı onların üzerine şekilleniyor. Korku, macera, psikoloji kitap ve animelerine bayılıyor. Koyu Beşiktaş taraftarı ve cosplay organizatörü. Ayrıca cosplay, vazgeçemediği hobilerinden sadece birisi.

Nokia 8’in Özellikleri Ve Son Detaylar

Previous article

Ebeveyn Kontrol Özellikli Zyxel VMG3925-B10B İle Güvenli İnternet

Next article

You may also like

More in Alışveriş